IT PC

TOP 10 doplnkov pre prehliadač Google Chrome

Google Chrome je najpoužívanejším webovým prehliadačom pre počítače. Jedným z dôvodov je aj to, že si naň môžeme pridať rozšírenia, aplikácie a samozrejme aj témy. Po dlhoročnom používaní Google Chrome, Vám ukážem doplnky, ktoré používam najviac.ň

1. Pushbullet

PushBullet

PushBullet je užitočná aplikácia cez ktorú budete vždy informovaný notifikáciami zo smartfónu na notebook a naopak. Napr. ak pri sebe nemáte mobil iba notebook a príde Vám správa zo smartfónu, dané upozornenie sa Vám zobrazí na notebooku. Táto aplikácia umožňuje poslať si fotku, poznámku alebo odkaz z mobilu do počítača alebo naopak. Presne na tieto a podobné chvíle je tu aplikácia a rozšírenie PushBullet.

2. Kontrola pošty Google

Oficiálny nástroj od Google, ktorý Vám jednoduchou ikonkou ukazuje počet neprečítaných správ a vy tak stále máte prehľad o počte vašich emailov.


3. Hover Zoom

Ide o úplne jednoduchý nástroj, ktorého úlohou je zobraziť malé obrázky bez toho, aby ste naňho museli kliknúť. Kedže modul, ktorý používam ja už nie je dostupný, môžete skúsiť Hover Free.

4. Screencastify (Screen Video Recorder)

NahravanieVidei

Screencastify umožňuje profesionálne natáčanie videí z počítača, teda obrazovky, ale aj kamery. Ponúka mnoho funkcionalít, ale aj jednoduché nahrávanie na Google Disk a pod.

5. Video Downloader professional

Chceli by ste stiahnuť video, ktoré je na stránke za pár sekúnd ? Použite Video Downloader professional. Jednoducho vyhľadá videa na stránke a môžete si ich rovno stiahnuť. Ak potrebujete profesionálny nastroj na sťahovanie videí z internetu, najmä z TV archívu a pod. použite program Internet Download Manager.

6. UnSeen on Facebook

Nechcete aby za Vás Facebook ukazoval, či ste si pozreli správu, teda ju “seenli”? Tak si stiahnite tento doplnok a vychutnajte si to. Tento doplnok,ktorý používam ja, bol bohužiaľ stiahnutý z Obchod Chrome, no môžete použiť dve náhrady. Facebook Unseen alebo Unseen.

7. Pocket

Koľko článkov denne prečítate ? A koľko by ste si radšej prečítali neskôr ? Kliknite na tlačidlo v prehliadači a aplikácia pre Android a iOS Vám ju automaticky stiahne, takže si ho môžete prečítať kedykoľvek aj v offline režime.

8.Turn Off the Lights

Ide o užitočný doplnok, princíp aplikácie je jednoduchý, ak pozeráte video, stmaví zvyšok obrazovky. Takže Vás nebudú rušiť reklamy.

TurnOff

9. Disconnect

Nemáte radi špionáž ? Tak si určite nainštalujte tento doplnok. Tento doplnok zablokuje aby o Vás vedeli reklamné a iné siete, čo spôsobí podľa autorov o 44% rýchlejšie načítavanie stránok a ušetri 39% prenesených dát.

10.Chrome Currency Converter

Tento veľmi užitočný nástroj Vám pomôže, ak často nakupujete zo zahraničia. Automaticky Vám prekonvertujte cenu v dolároch na euro.

Currency

Týchto TOP 10 doplnkov používam osobne ja najviac, ale za zmienku určite stoja aj niektoré ďalšie známe doplnky ako MomentumPrekladač GoogleCoupons at Checkout, Print friendly & PDF.

Aké doplnky pre Google Chrome používate vy ?

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset