Android IT Zaujímavosti

TOP 10 IT gadgetov z budúcnosti

Ako “ajťák” rád poznávam nové gadgety, teda vychytávky. V budúcom roku vyjde veľa nových zariadení najmä z virtuálnej reality, ale aj pár úplne šialených zariadení, na ktoré sa teším. V tomto článku Vám predstavím rôzne zariadenia a aplikácie, ktoré vyjdú do pár rokov.

1. Oculus Rift

Oculus rift sú asi najznámejšie okuliare s ktorými sa môžete dostať do virtuálnej reality.Ide o náhlavnú súpravu (headset) s dvomi šošovkami. Pred každým okom je prostredníctvom OLED displeja premietaný mierne odlišný obraz s rozlíšením 960 × 1 080 pixelov (verzia DK2), vďaka čomu je dosiahnutý dojem hĺbky. Zatiaľ bol dostupný iba pre vývojárov a do predaja pre verejnosť sa dostane v prvom štvrťroku 2016. Ak vás Oculus Rift zaujal môžte sledovať vždy najnovšie správy na magazíne o Virtuálnej realite.

2.  Microsoft Hololens

Mic­ro­soft sa roz­ho­dol ísť do vir­tuál­nej reali­ty iným sme­rom a zvo­lil ho­log­ra­fic­ké pro­jek­to­va­nie. Oku­lia­re Mic­ro­soft Ho­lo­Lens vám bu­dú do pries­to­ru dok­res­ľo­vať ob­jek­ty, s kto­rý­mi bu­de­te môcť ma­ni­pu­lo­vať, mô­žu pre­mie­tať vi­deo na ste­nu ale­bo ce­lú hru do mies­tnos­ti. Ide o zaujímavý projekt no verzia pre verejnosť je stále neznáma.


3. The Cicret Bracelet

Tento nápad od francúzskych nadšencov je neskutočne zaujímavý. Vytvorili totiž koncept náramku, ktorý premieta smartfón na vaše predlaktie. Ide o vodotesný náramok so vstavaným projektorom, ktorý nahrádza displej smartfónu. Obraz sa premieta na predlaktie používateľa. Už sa im podarilo vytvoriť prvý koncept. Uvidíme či sa niekedy dočkáme verzie pre verejnosť, ale podľa oficiálnych správ by mal byť projekt dokončený na prelome rokov 2015/2016 a s cenou v rozmedzí od 200 do 400 dolárov.

4. Pokemon GO

Nejde o IT vecičku, ale o hru na ktorú sa neskutočne teším.  Možno poznáte hru ako je Ingress, teda hra od Google v ktorej obsadzujete základne v „rozšírenej realite“. To znamená, že používa reálny svet ako herné prostredie rovnako ako pokémonovská novinka. Budete potrebovať len smartfón s GPS. Pokémon GO bude zadarmo stiahnuteľná v App Store a Google Play od budúceho roka. Potvrdená je zároveň nevyhnutná prítomnosť mikrotransakcií.

5.Virtuix Omni

Je to dlho predstavovaný a hlavne zaujímavý simulátor virtuálneho pohybu pre virtuálnu realitu. Virtuix Omni umožní hráčom sa voľne pohybovať, bežať aj kráčať, skákať aj prikrčiť sa a to v celom rozsahu 360°. Vďaka tomu sa do virtuálnej reality môžete ponoriť ešte hlbšie. Základom zariadenia sú dve časti, z ktorých sa skladá. Hráč stojí na kruhovej ploche, ktorá je vybavená „bežiacim pásom“ a 40 kapacitnými senzormi. Na internete je veľa videí od tvorcou ako hrajú na najpopulárnejších hrach. Pridal som video z hry GTA 5.

6.Zcan Wireless

Skener v myške ? Zcan je počítačová myš, ktorú ak položíte na knihu, môžte obsah knihy jednoducho vložiť do digitálnej formy. Naskenuje nie len text, ale môžete s ňou naskenovať tabuľky, obrázky a pod. Vo videu si môžete pozrieť rôzne využitia ako skenovanie textu v inom jazyku, naskenovanie obrázku z katalógu. Myška stojí 159 dolárov a vyšla práve tento mesiac.

7. Slide N Joy 

Ide o koncept , ktorý rozšíri váš notebook o ďalšie 2 voliteľne orientované obrazovky. Ultra-tenké, ľahké a prenosné monitory. Môžete si len zasunúť za váš notebook a otvoriť, jeden až dva ďalšie obrazovky. Používatelia si môžu nastaviť monitory tak, aby si mohli vychutnať celý panoramatický displej a zdieľať obsah cez 180 ° otočenie. Koncept my sa mal začať predávať na konci tohto roka.

8. Branto

Branto plní funkciu strážneho psa, teda otočnej kamery, ktorá sleduje miestnosť spolu so zvukovým senzorom. Pritom dokáže ovládať domáce spotrebiče a chytré prístroje. Ako bonus má notifikačné svetlo a reproduktor, tak môže fungovať aj ako prehrávač, prípadne konferenčná kamera. Jedno zariadenie stojí $319 a kampaň bola už plne podporená.

9. Hendo Hoverboards

Lietajúci skejtboard je trocha šialená myšlienka, no môže sa stať reálnym vynálezom. Skejt bude fungovať len na špeciálnom povrchu a vznášať sa bude vďaka magnetizmu. Nič to však nemení na tom, že Hendo je prvý skutočný hoverboard. Vo videu môžete vidieť skutočný fungujúci prototyp, ktorý sa vnáša asi 2 cm nad zemou.

10. Holus 3D

Ide o holografický zobrazovač Holus 3D, ktorý berie obsah z vášho počítača, tabletu či dokonca smartfónu a tento 2-dimenzionálny obraz mení na 3-rozmerný. Využíva k tomu projektory, ktoré premietajú obraz na špeciálne sklené panely tvoriace pyramídu. Holus by mal byť dostupný pre každého v marci budúceho roka.

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset
Hra
Hravam Call of Duty Modern Warfare 2