IT PC Zaujímavosti

Zistíte ako ľudia surfujú po vašej stránke a čo pozerajú

Určite ak prevádzkujete nejakú web stránku alebo e-shop, tak chcete vidieť ako presne ľudia surfovali po vašej stránke, každý jeden posun či kliknutie na smartfóne. Ak chcete sledovať monitor návštevníka vašej stránky na diaľku, tak Vám poviem ako na to.

Smartlook dokáže zisťovať čo je na vašej stránke najzaujimavejšie

Smartlook.com je nový nástroj od českých vývojárov, ktorý Vám pomôže nielen dozvedieť sa ako Vaši návštevnici stránky dostali na Váš web, ako dlho na stránke strávili alebo, z akej sú krajiny. Dokáže oveľa viac, ale najhlavnejšie je, že natáča obrazovku návštevníka celú dobu čo je na stránke.


Natáčanie obrazovky myslím presne detailne video, ktoré zaznamenáva každý posun, dotyk, či kurzor myšky. Každú nahrávku pridáva na stránku nástroja a ukladá ju po dobu 3 dní. Počet dní si môžete aj predlžiť, a to jediným spôsobom, ktorý je na začudovanie zadarmo.

Video si môžete samozrejme zastaviť, zrýchliť a kliknúť presne na danú sekundu. Ako to vyzerá si môžete pozrieť na tomto gife. Samozrejme je video zachytávané na každom zariadení a vy si aj môžete pozrieť čo ľudom vadí na vašej stránke, kde máte chybu, alebo ako ich zaujal text. Nechýba ani odosielanie formulárov, to taktiež zachytí a vy budete presne vedieť o odosielateľovi formulára čo pred odosielaním navštívil.

SledovanieNavstevnikov2

Jednoduché nastavenie

Ak si chcete tento nástroj na sledovanie navštevníkov pridať na svoju stránku, blog, či e-shop neváhajte a zaregistrujte sa. Následne pridajte kód do HTML súboru stránky, prip. ak používate WordPress môžete jednoducho použiť modul Tracking Script Manager a do neho vložiť kód, ktorý Vám príde aj na email po registrácií.

Ja by som veľmi odporúčal autorom jednoduché sťahovanie videa vo formáte .webm, prípadne krátkeho súboru ktorý by sa dal použiť vo vytvorenom programe. A hlavne by som tam pridal možnosť rozpoznať na akom webe je a podľa toho to triediť. Sledovanie návštevníkov nikdy nebolo prehľadnejšie s nástrojom SmartLook.

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset