Recenzie

Recenzia : Aquis Bluea Sea – Grecko,Kréta,Stalida (2011)

Kedže je leto a možno sa chystáte na dovolenku do grécka a hľadáte recenzie o hoteloch,tak som chcel pomôcť niekomu kto by hľadal recenziu na hotel Aquis Blue Sea ***** ktorý som navštivil v roku 2011,tak som napísal recenziu.

 


[viac]

 

Dovolenka v tomto hoteli bola moja 7 ale nedá sa porovnať napríklad s tureckom ,pretože kréta je ostrov.Do Aquis Blue Sea som cestoval s najlepšou  cestovkou CK Satur,najlepšou pretože sme s ňou ani raz nemali problém.Hotel Aquis Blue Sea presnejšie jeho popis od saturu najdete odkaz.Recenziu rozdelím na viac časti : Poloha,Vybavenie,Ubytovanie,Strava a Bary,Pláž a more,Služby a Celkove Zhrnutie

Poloha

Hotel sa nachádza v Stalide ,čo je od letiska v Heraklione cca. 30minút.Polohu hotela si môžete pozrieť nižšie na mape.Kedže na kréte to nieje ako v tureckú že jeden obrovsky hotel alebo par budov,ale na krete mate malé domčeky .Čo sa týka areálu je voľný takže môže prísť hocikto a ako sa stalo nám,ukradnúť osušky :/.Ak sa pozriete z mapy,uvidíte že hotel od pláže delí cestička,po ktorej skoro vôbec nepramavajú auta,iba sem-tam ale to sú väčšinou požičané skútre,štvorkolky alebo každú hodinu vláčik.A ešte aby som nezabudol po tej ceste nájdete obchody a reštauracie.

Zväčšiť mapu

 

Vybavenie

Vybavenie hotela bolo v krétskom štýle ,čiže nie žiadny veľký hotel a v ňom izby ale typické malé domčeky(2 pos.) po celom areáli.Čo sa týka vybavení tak Wifi(celkovo tam bolo 6 wifi sieti po celom areáli),internetový kútik(počítače do ktorých sa vhadzovali € na neviem koľko minút), Reštaurácia(nižšie popis),A la Carte (neboli sme tam ,ale tam sa nevyberalo čo chcete,tam ste si vybrali menu),čistiareň,mini-market,bary(nižšie popis),štyri bazény(jeden malý na posedenie vo vode pri bare, jeden veľký horný,jeden veľký dolný a jeden veľký vnútorný),stolný tenis(v miniklube,raz som hral s animátorom),šipky,volejbal,vodne polo(vo veľkom bazéne),gymnastika a aerobik,boccia(petang),Spa centrum(vnut.bazén,sauna,fitnes).

Ubytovanie

Delí sa na bungalovy, de luxe (za poplatok- výhľad na more)  a suitach(za poplatok – vlastný bazén) a normálne. Dvoj-lôžková izba s prístelkou(dalo sa na nej vyspať) ponúkala štandartne vybavenie – TV,WC(sprcha,toaletný sa hádže do koša,sušič),trezor, telefón,wifi(na izbe veľmi pomalé),chladnička,terasa.

Strava a Bary

Nemôže byť nič lepšie ako Ultra All Inclusive čo znamená že sa prejete a prepijete pretože za jedlo a pitie si neplatíte,všetko mate v cene,čo sa týka stravy bola menšia ako v turecku ale ja som si vždy vedel vybrať,pretože hranolky a kuracie nugetky nikdy nechýbali.Čo sa týka baru boli tri hlavný bar a 2 pri bazéne,par metrov od seba.Hlavný Bar bol otvorený skoro nonstop ale po polnoci už all inclusive neplatil.Bar ,,v” bazéne bol ako kruh,ktorého stoličky boli aj v bazéne.Hneď za bazénom bol ,,Pool Bar” v ktorom ste okrem drínkov(2 nealkoholické (red,blue) a veľa alkoholických),nealko(práškové nápoje) a alko(typické grécke rakija,ouzo nechýbalo) našli aj koláčiky a zmrzlinu.

Pláž a more

Pláž bola krásna piesočnatá , nechýbali na pláži vodne športy ako banán,vodne lyže atd. a slnečníky a lehátka ktoré boli za príplatok.Čo sa týka mora,bolo krásne,čiste a každé ráno vyčistené od rias a zo začiatku iba slabé vlny ale na konci,boli obrovské vlny čo ma veľmi potešilo a vtedy som už v mori strávil veľa času.

Služby – Personal a animatori

Personal bol v pohode, animátori super,vždy sa postarali o nejaký program(stolný tennis, posilňovanie vo vode, aerobik,petang…) a večerne programy boli tiež dobre a pekná a milá slovenská barmanka.

 

Celkove Zhrnutie

Skvelá dovolenka strávená v kľude,problémy boli iba 2 a to ukradnuté uteráky a na začiatku keď sme prišli nás dali do úplne poslednej izby pri,ale nasledujúci deň sme sa presťahovali dopredu.V blízkosti nákupných možnosti a množstva reštaurácií na grécky spôsob a cestoviek ktoré ponúkali lacnejšie výlety a požičovni.Hotel sa jednoznačne oplatí,a celkovým hodnotením je to 8/10.

Ak by ste mali hocijaké otázky ,stačí sa iba opýtať v komentári

 

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset
Hra
Hravam Call of Duty Modern Warfare 2