Recenzie

Recenzia : Aquis Bluea Sea – Grecko,Kréta,Stalida (2011)

Kedže je leto a možno sa chystáte na dovolenku do grécka a hľadáte recenzie o hoteloch,tak som chcel pomôcť niekomu kto by hľadal recenziu na hotel Aquis Blue Sea ***** ktorý som navštivil v roku 2011,tak som napísal recenziu.

 


[viac]

 

Dovolenka v tomto hoteli bola moja 7 ale nedá sa porovnať napríklad s tureckom ,pretože kréta je ostrov.Do Aquis Blue Sea som cestoval s najlepšou  cestovkou CK Satur,najlepšou pretože sme s ňou ani raz nemali problém.Hotel Aquis Blue Sea presnejšie jeho popis od saturu najdete odkaz.Recenziu rozdelím na viac časti : Poloha,Vybavenie,Ubytovanie,Strava a Bary,Pláž a more,Služby a Celkove Zhrnutie

Poloha

Hotel sa nachádza v Stalide ,čo je od letiska v Heraklione cca. 30minút.Polohu hotela si môžete pozrieť nižšie na mape.Kedže na kréte to nieje ako v tureckú že jeden obrovsky hotel alebo par budov,ale na krete mate malé domčeky .Čo sa týka areálu je voľný takže môže prísť hocikto a ako sa stalo nám,ukradnúť osušky :/.Ak sa pozriete z mapy,uvidíte že hotel od pláže delí cestička,po ktorej skoro vôbec nepramavajú auta,iba sem-tam ale to sú väčšinou požičané skútre,štvorkolky alebo každú hodinu vláčik.A ešte aby som nezabudol po tej ceste nájdete obchody a reštauracie.

Zväčšiť mapu

 

Vybavenie

Vybavenie hotela bolo v krétskom štýle ,čiže nie žiadny veľký hotel a v ňom izby ale typické malé domčeky(2 pos.) po celom areáli.Čo sa týka vybavení tak Wifi(celkovo tam bolo 6 wifi sieti po celom areáli),internetový kútik(počítače do ktorých sa vhadzovali € na neviem koľko minút), Reštaurácia(nižšie popis),A la Carte (neboli sme tam ,ale tam sa nevyberalo čo chcete,tam ste si vybrali menu),čistiareň,mini-market,bary(nižšie popis),štyri bazény(jeden malý na posedenie vo vode pri bare, jeden veľký horný,jeden veľký dolný a jeden veľký vnútorný),stolný tenis(v miniklube,raz som hral s animátorom),šipky,volejbal,vodne polo(vo veľkom bazéne),gymnastika a aerobik,boccia(petang),Spa centrum(vnut.bazén,sauna,fitnes).

Ubytovanie

Delí sa na bungalovy, de luxe (za poplatok- výhľad na more)  a suitach(za poplatok – vlastný bazén) a normálne. Dvoj-lôžková izba s prístelkou(dalo sa na nej vyspať) ponúkala štandartne vybavenie – TV,WC(sprcha,toaletný sa hádže do koša,sušič),trezor, telefón,wifi(na izbe veľmi pomalé),chladnička,terasa.

Strava a Bary

Nemôže byť nič lepšie ako Ultra All Inclusive čo znamená že sa prejete a prepijete pretože za jedlo a pitie si neplatíte,všetko mate v cene,čo sa týka stravy bola menšia ako v turecku ale ja som si vždy vedel vybrať,pretože hranolky a kuracie nugetky nikdy nechýbali.Čo sa týka baru boli tri hlavný bar a 2 pri bazéne,par metrov od seba.Hlavný Bar bol otvorený skoro nonstop ale po polnoci už all inclusive neplatil.Bar ,,v” bazéne bol ako kruh,ktorého stoličky boli aj v bazéne.Hneď za bazénom bol ,,Pool Bar” v ktorom ste okrem drínkov(2 nealkoholické (red,blue) a veľa alkoholických),nealko(práškové nápoje) a alko(typické grécke rakija,ouzo nechýbalo) našli aj koláčiky a zmrzlinu.

Pláž a more

Pláž bola krásna piesočnatá , nechýbali na pláži vodne športy ako banán,vodne lyže atd. a slnečníky a lehátka ktoré boli za príplatok.Čo sa týka mora,bolo krásne,čiste a každé ráno vyčistené od rias a zo začiatku iba slabé vlny ale na konci,boli obrovské vlny čo ma veľmi potešilo a vtedy som už v mori strávil veľa času.

Služby – Personal a animatori

Personal bol v pohode, animátori super,vždy sa postarali o nejaký program(stolný tennis, posilňovanie vo vode, aerobik,petang…) a večerne programy boli tiež dobre a pekná a milá slovenská barmanka.

 

Celkove Zhrnutie

Skvelá dovolenka strávená v kľude,problémy boli iba 2 a to ukradnuté uteráky a na začiatku keď sme prišli nás dali do úplne poslednej izby pri,ale nasledujúci deň sme sa presťahovali dopredu.V blízkosti nákupných možnosti a množstva reštaurácií na grécky spôsob a cestoviek ktoré ponúkali lacnejšie výlety a požičovni.Hotel sa jednoznačne oplatí,a celkovým hodnotením je to 8/10.

Ak by ste mali hocijaké otázky ,stačí sa iba opýtať v komentári

 

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset