Recenzie Xbox Xbox 360 Hry Zaujímavosti

Recenzia XBOX Hry : Counter Strike Global Offensive

Kedže od malička hrávam Counter Strike od 1.5 až po Source ,samozrejme som si nenechal ujsť ani najnovší Counter Strike a to Global Offensive(GO),ale kedže my to môj notebook neutiahne tak mám Xbox,a kedže cena hry bola iba 1200MS pointov (okolo 20€) tak som si túto hru nenechal ujsť !

Ak stále nepoznáte Counter Strike,tak menši trailer CS GO


[viac]

Counter Strike GO na xboxe ,sa nedá veľmi porovnať s 1.6 na PC ,nielen ovládaním,ale hlavne grafikou,už to nieje žiadna 1.6 grafika,skôr lepšia ako Source.

Image from Counter-Strike: GO

Pre tých čo nevedia čo je Counter Strike(myslím že taký tu nieje) bol pôvodne mód pre Half-Life. Neskôr sa z tejto hry stala jedna z najúspešnejších multiplayerových FPS.Counter Strike sa teší obrovskej popularite u hráčov a stihla sa zaradiť tiež medzi progamingové hry a hrá sa na rôznych turnajoch.

Image from Counter-Strike: GO

Counter Strike: Global Offensive síce ponúka zopár nových vecí a vylepšení, ale na druhej strane je to tradičný Counter Strike.Counter Strike bola vždy multiplayerová hra a inak tomu nie je ani teraz. Síce si môžete zahrať proti botom v offline režime, no skutočná zábava prichádza až v hre proti skutočným hráčom.

Na výber môžete mať 4 mody – Arms Race, Demolition, Klasický – Nenáročný a Klasický súťažný.Arms Race – GunGame a Demolation tak isto,ide iba o to či týmovo alebo za seba ,takže si zbrane nekupujete,čim viac zabití tým lepšia zbraň.Ostatne dva sú klasické – takže buď plant,defuse bomby alebo záchrana a ochrana rukojemníkov a aby som nezabudol nechýba training so zbraňami.Mne hrozne chýba Zombie,Paintball,lebo po čase už to začne byť nuda.

Vyber Hier

Vyber Zbraní - Training - CS GO

Image from Counter-Strike: GO

Prejdem na zmeny ktoré v 1.6 nenájdete (Ospraveldňujem sa za obrázky,kedže nemám žiadnu vecičku na xboxe aby som robil screenshoty,tak som musel po starom – fotiť televiziu…) :

Ovládanie Xbox Ovládačom

Doteraz som csko hral vždy iba s myškou,ale kedže tentokrát som si musel zvyknúť s xbox gamepadom,tak samozrejme,sa mi trošku horšie otáča,ale kedže už xbox mam dlhšie zvykol som si,tomu aj pomáha tlačidlo otočenia o 120stupňov.

Pri hre s botmi nikdy ,,nezomriete”,môžete pokračovať za ních

Táto zaujimáva funkcia je super,vždy keď ma zabili som hneď na počitači som vždy musel zadavať prikaz bot_kill na zabitie botov,tentokrát už nemusím stači iba stlačiť na gamepade tlačidlo X,a môžem pokračovať v hraní za botov.

Tlačidlo X - Pokračovanie za bota - CS :GO

ScoreBoard s medailami

Zaujímavý scoreboard na xboxe,je ten že dostávate za killy medaily,ktoré sa vám neskôr zobrazia aj v scoreboarde(tabuľke zabití a úmrtí)

ScoreBoard - XBOX - CS:GO

Zaujímavý výber zbraní cez analog stick

Určite poznáte z cs menu 2 menu to bez obrázkov a to s nimi,ale na xboxe ,vás čaka výber zbrani cez analog stick čo je určite lepšie,to sa týka aj PC verzie.

Prepracovaný system štatistiky

Určite viete že Counter Strike 1.6 ,si nezapočítava štatistiku(okrem menšej na steame),v CS GO mate úplnú štatistiku – zabitia, zomretí, vyhratých kôl,vypálených striel ,z toho trafených,obľúbená mapa – hraná, vyhraná,obľúbená zbraň – zabití,úmrtí a oveľa viac

Štatistika Xbox - CS :GO

HRA PO INTERNETE – Zaujimavá

Update : Kúpil som si goldko,takže čo sa týka multiplayeru,kedže som bol ďalej od wifi,tak tam nastalo mierne sekania,čo sa mi napr. pri GTA 4 multiplayeri nestalo.Čo sa týka multiplayeru celkom dobrý,hlavne ankety – o mape,vyhodeni hrača a iných,bohužiaľ chybal mi tam chat.

 

Celkove Zhrnutie

+ Oveľa krajšia grafika
+ Cena(1200 MS pointov pre xbox)
+ Mapy a ich grafika
+ Dobre ovládanie
+ Pri hraní s botmi vždy môžete pokračovať za nich
+ Štatistika
+Nove zbrane a granaty
– V PC verziach sa dá nastaviť oveľa viac veci,tu sa veľmi meniť nedá(čas kola,štart za…)
– Nemožnosť vybrať si skin,len jednu postavu,akú ma každý v teame
– V xbox verzií chyba čestina
– Ako každá hrá par bugov sa nájde
-Málo map a modov

Odporúčam pre všetkých hráčov 😉 – 90%

Kedže Counter Strike je stará známa klasika,odporúčam pre každého xbox hráča,kedže som na počítači nehral,nemôžem odporučiť pre počítač iba pre xbox,no ale kedže za túto cenu sa vynovená klasika určite zíde do každého xboxu 😉 Podoba sa mi na hry ako Call of Duty,Medal of Honor ale hlavne Battlefield 3,ale vždy to je ten Counter Strike,len zatiaľ bez modov ako na PC a to – Zombie(ktorý sa planuje),Paintball,Zombie BaseBuilder,DeathRun,Surf – ktoré mi na xboxe budu veľmi chýbať,kedže csko už nieje iba iba o plante bomby a defusovani, zachraňovaní rukojemníkov ,ale aj špecialnych modoch… A trošku mi ešte pripomína Swat 4 na xboxe,bez misii,a zachranovania ľudi…

Cena : 1200 MS Pointov,PC Verzia 10,99€ (Steam)

Prejsť na Xbox Live – Info o hre

Image from Counter-Strike: GO

Update už čoskoro – oveľa tučnejšia recenzia

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset