Android Android aplikácie

Sleep as Android – najinteligetnejší budík pre Android

Používate základný budík pre Android ? Robíte veľkú chybu. Na obchod Play môžete nájsť množstvo budíkov. Niektoré sú natoľko inteligentné, že Vás zobudia a oznámia Vám čas a počasie a začnú čítať správy ako WakeVoice. A potom je tu budík Sleep As Android, od českých vývojárov, ktorý makajú na nových funkciách pravdepodobne každý deň a vytvárajú najinteligentnejší budík pre Android. Jedna sa o budík, s ktorým sa zobúdzam každý deň už 4 roky.

Sledovanie spánku

Základom tejto aplikácie je to, že Vám chce dodať čo najviac spánku. Vďaka množstvu senzorov (gyroskop,akcelerometer a pod.), ktoré máte v mobile, môžete docieliť čoraz lepší spánok. Tieto senzory sledujú Vás spánok a zaznamenávajú do grafov a pod. Tento budík a jeho základná funkcia bola, že bude celu noc monitorovať tvoj spánok a zobudí ťa keď nebudeš v hlbokom spánku. Vychádza sa z poznatku, že prebúdzanie sa z hlbokého spánku nie je príjemné, človek sa potom môže cítiť unavený, čo môže negatívne ovplyvniť produktivitu počas celého nasledujúceho dňa. Nechýbajú ani štatistiky o spánku a spánkovom dlhu a pod. Túto funkciu som používal dosť často, no kedže viackrát mi spadol pri prevaľovaní mobil z postele, tak som ju prestal používať. Ale to nevadí, pretože táto aplikácia ma aj mnoho ďalších funkcií.


Kedy máš isť spať

Áno, táto funkcia je dôležitá, pokiaľ sa chcete kvalitné vyspať, vždy Vás upozorní že by ste už mali isť do postele, pokiaľ sa chcete vyspať. Samozrejme sami si môžete vybrať ideálnu dobu spánku. My ajťaci, to poznáme, že táto funkcia nám asi veľmi nepomôže.

Galaxy-Note-Edge-Vnoci
Samsung Galaxy Note Edge v noci

Chrápanie a rozprávanie zo sna

Pred rokmi som si nahrával rozprávanie zo sna pomocou aplikácie Sleep Talk Recorder, ktorá zaznamenávala dosť veľa, kedže až 50% deti zo sna rozpráva. No neskôr sa to skončilo a tak som si to vymazal, túto funkciu nájdete aj v aplikácií Sleep As Android.  Chrápanie s touto aplikáciou nie je problém, aplikácia začne vibrovaním preberať, bohužiaľ túto funkciu som si zatiaľ nikdy neaktivoval.

Prebudenie – Počítanie ovečiek, detektor úsmevu alebo rovnica

Určíte to poznáte, musíte vstavať, ale nechce sa Vám. No na ukončenie budíka si môžte nastaviť rôzne veci. Napr. vyriešením matematickej rovnice, spočítaním oviec, ale aj detektorom úsmevu, načítaním QR či NFC Tagu. Ja som vyskúšal už asi všetko, v zime používam QR kód, ktorý je v kúpeľni. A v lete detektor úsmevu.

2014-07-29_03_10_57
Vypnutie pomocou NFC tag

Úspavanky

Možno má niekto problémy so spánkom, čo tak skúsiť úspavanky, alebo príjemné relaxačné zvuky ako búrka, alebo vtáky a more. Aj takáto funkcia nechýba.

Prepojenie so smarthodinkámi

Áno, ak máte inteligentné hodinky, môžete sledovanie spánku nechať na vašich hodinkách a všetko sa zosynchronizuje s budíkom.

Stále nové funkcie

Peter Nalevka je určíte človek, ktorý miluje Javu, je to na ňom vidno. Aplikácia využíva nápady bežných ľudí, ale nie ako napr. Microsoft, ktorý aj 150,000 hlasovaniach ignoruje. Tento budík je otvorený všetkým možnostiam a preto je mnoho funkcií pridaných od roku 2010. Ak pridáte aj vy užitočný nápad, možno do pár mesiacov ho môžete naplno využívať. Za to túto aplikáciu veľmi oceňujem, veľmi iniciatívna. Ale nie je to len ták, že dostanete novú funkciu, testujú ju betatesteri, preto sa odporúčam prihlásiť do beta testovania v Obchod Play.

 

Jednoznačný víťaz medzi budíkmi

Je samozrejme, že telefón s niekoľkými senzormi, ktorý nemá možnosť sledovať vaše životné funkcie, nemôže konkurovať spánkovým laboratóriám, ani hodinkám či náramkom, snímajúcim údaje priamo z tela spáča. Preto v niektorých prípadoch nemusíte dosiahnuť očakávaných výsledkov. No kedže je aplikácia na dve týždne, môžete si ju sami vyskúšať. Ak sa Vám zapáči môžete si ju zakúpiť za 3,99€, ale jednoznačne odporúčam podporiť týchto českých vývojárov.

 

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset