Android IT Recenzie

NFC Tagy a ich využitie

Funkcia NFC ešte stále nie je veľmi známa, pretože doteraz bola iba na high-endových smartfónoch a pritom tu je už pár rokov. NFC ale už putuje aj do nižších smartfónov a v tomto článku viac o NFC tagoch, využití, aplikáciách preň a kde ich zohnať.

NFC alebo Near Field Technology alebo po slovensky komunikácia na krátku vzdialenosť je v jednoduchosti prenos údajov na krátku vzdialenosť, niečo ako bluetooth alebo infračervený port, len na veľmi krátku vzdialenosť a to 10 cm. NFC potrebuje odosielateľa a prijímateľa (pri NFC tagoch väčšinou smartfon) na obrázku nižšie menšie vysvetlenie :

NFC-ako-to-fugnuje
Zdroj : MojAndroid.sk

NFC Tagy sú malé nálepky ktoré keď sa priblížia so smartfónom môžu vykonať nejakú udalosť, napr.


  • Profily – vypnutie zvukov,zapnutie bluetooth,zmena jasu a pod. na mobile
  • Vypnutie budíka
  • Načitanie stránky

1.Profily

Túto funkciu som nazval najmä preto že aplikácia profily alebo Tasker,Trigger je aplikácia ktorá podľa mňa vie najlepšie nastaviť NFC ak si chcete priblíženie vypnúť zvuky,otvoriť stránku alebo pod. Dajme tomu že ráno po zobudení sa čeknem s mobilom o NFC tag ktorý je niekde po blízku a začne mi na smartfóne hrať hudba,zapnú sa mi zvuky, a mobil mi povie napr. Dobré ráno. Predtým ako idem do školy sa čeknem o daľší tag ktorý mi vypne hudbu,zvonenie,zníži jas a povie napr. pekný deň. Po príchode zo školy sa čeknem o dalši NFC tag ktorý mi zapne zvuky,zvýši jas,pošle správu,otvorí aplikáciu.A večer pred spaním vypne wifi,vypne hudbu apod. Nastaviť si môžete s aplikáciou Tasker alebo Trigger čokoľvek len chcete,prosto jednoduché urýchlenie.

Trigger je jednoduchá aplikácia s ktorou si môžete s NFC tagom navoliť čokoľvek.

Trigger
Trigger
Developer: Coleridge Apps LLC
Price: Free+

Tasker je aplikácia najmä na celú automatizáciu napr. ak sa odpojíte od wifi vypne sa jas a pod,ale samozrejme má aj spústač NFC tag.

Tasker
Tasker
Developer: joaomgcd
Price: 3,59 €

2.Vypnutie budika

Budík Sleep as Android ktorý využívam má zaujímavé spôsoby overenia či ste hore, a jednou z možnosti vypnutia je NFC tag , ktorý využívam najčastejšie. Máte na výber kam si umiestnite NFC tag či už do kúpeľne,alebo nad posteľ , bez priblíženia ho nevypnete, čo znamená že bez priblíženia o NFC tag sa budík nevypne.

2014-07-29_03_10_57

Samozrejme je viac spôsobov na využitie, no pri tom prvom existuje neobmedzene množstvo využitia či už doma, v práci, v aute stačí len priložiť a môžete si nastaviť hoci akú udalosť, akú chcete.

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset