IT PC Zaujímavosti

Unseen, alebo ako nezobrazovať “zobrazené” na Facebooku, Viber a Whatsapp

Ako nezobrazovať "prečítané"
Ako nezobrazovať "prečítané"

Potvrdenie prečítania správy je na Facebooku už nejaký ten čas. Vždy keď si správu otvoríte, Facebook ju označí ako prečítanú a zobrazí sa to odosielateľovi. Pokiaľ ale chcete, aby všetky vaše správy ostali neprečítané, skúsiť môžete doplnok pre prehliadač Google Chrome a Mozzila Firefox. Taktiež sa v článku dočítate ako si prečítať správy bez prečítania v aplikácií Messenger, Viber, WhatsApp a Telegram.

Zobrazené pri prečítanej správe

Táto funkcia prišla na Facebook už v roku 2013 a mnohí si už na túto funkciu zvykli. Ak  nechcete, aby prijaté správy  boli prečítané, môžete doinštalovať rozšírenie. Rozšírenie pre prehliadač zabráni tomu, aby sa po prečítaní správy zobrazil odosielateľovi čas jej prečítania. Doplnok je dostupný pre viacero prehliadačov.

Google Chrome – Unseen

Pre internetový prehliadač od Googlu si môžete stiahnuť doplnok, ktorý sa nazýva Unseen. Veľmi jednoduchý doplnok, ktorý si môžete aj kedykoľvek vypnúť.  Má dve funkcie, ktoré si môžete zapnúť a vypnúť. Prvou je blokovanie samotného “seen” a druhé je blokovanie informácie o tom, že píšete nejakú správu. Tento doplnok je založený na skripte FB-unseen. V tomto skripte je napísané, že pokiaľ odpisujete mimo okienok so správou, unseen nemusí fungovať. Čo znamená, že keď kliknete na osobu a konkrétne na zobraziť celú konverzáciu, mohlo by sa stať, že to nebude fungovať. Pokiaľ po nainštalovaní svieti na modro je seen blokovaný. Ak je ikonka sivá, budú správy viditeľné, keď ich prečítate.


Unseen pre Google Chrome

Stiahnuť Unseen

Firefox – FB unseen

Doplnok pre Firefox, ktorý blokuje funkciou Seen

Firefox nepoužívam, ale ide o oveľa viac rozšírený doplnok ako ten pre Chrome. S týmto doplnkom dokážete zablokovať nie len prečítané, ale aj to že píšete a to kedy ste boli naposledy aktívny. Jednoducho bez prepínania do menu, si môžete zvoliť tieto nastavenia v pravom rohu obrazovky.

Stiahnuť FB unseen

Pokiaľ Vám nebude fungovať môžete skúsiť alternatívu akou je Unseen

A čo smartfón a Viber, WhatsApp ?

Cover art

Na Android existuje aplikácia Unseen – No Last Seen, ktorá zoberie notifikácie z aplikácie Messenger, Viber, Telegram a Whatsapp. Táto aplikácia Vám dovolí pozrieť si obsah správ s celou konverzáciou v aplikácií. Taktiež obsahuje chatové hlavičky ako v aplikácií Messenger a dovolí Vám sťahovať obrázky a iné súbory bez toho, aby o tom odosielateľ vedel. Aplikáciu som testoval iba s aplikáciou Viber. Je to taktiež skvelá metóda na zobrazovanie konverzácií v offline režime. Zobrazíte v nej konverzácie zo všetkých aplikácií.

Unseen - Kein "zuletzt online"
Unseen - Kein "zuletzt online"
Developer: Firehawk
Price: Free

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset