IT PC

FollowThatPage, alebo byť informovaný o zmenách na stránke

FollowThatPage
FollowThatPage

Pravdepodobne to poznáte, na web stránku sa má zavesiť nový obsah, výsledky. Vy ste nedočkavý a chcete ten obsah vidieť najskôr. Ako teda čo najskôr zobraziť zmeny na vašej obľúbenej stránke, ktorá nemá RSS feed ? Namiesto toho, že budete klikať každých 5 minút to môžete spraviť automatizované. Stačí zadať url web stránky, zadať bližšie špecifikácie, nastaviť interval kontroly a vy dostanete už len email s tým, že sa na stránke niečo zmenilo.

Ako sledovať zmeny na stránke – Follow That Page

Follow That Page je webová stránka, alebo služba, ktorá zisťuje a oznamuje zmeny na web stránke, ktorú chcete sledovať. Pri zmene vám odošle e-mail so zmenami. Služba je samozrejme zadarmo a môžete si zvoliť až 20 týždenných kontrol stránok, 20 denných a 1 hodinový. Prémiový účet vám umožňuje sledovať 1000 týždenne, 1000 denne, 20 hodinových a 5 každých 10 minút.


Stačí zvoliť adresu, ktorú chcete sledovať, nastaviť email a sledovať.

Načo sa dá použiť sledovanie stránok ?

Tým hlavným dôvodom je samozrejme to, že čakáte na výsledky, nové oznámenia. Napr. po maturitách si môžete nastaviť sledovanie na stránku NÚCEMU, aby ste dostali čo najskôr oficiálne výsledky. Príp. si môžete zvoliť hocijakú stránku, ktorej chýba RSS kanál, napr. stránka akou je Zenit – webdizajn.

Ďalším dôvodom môže byť sledovanie výpadkov stránky. Nakoľko pri sledovaní každej stránky si môžete nastaviť, aby vám hlásilo všetky chyby na stránke, alebo chyby, že stránka sa nenašla. Tieto možnosti sú užitočné najmä pre web developera, keď mení NS názvy pri doméne.

Využití je samozrejme oveľa viac, sledovať zmeny na stránke sa oplatí nie len vtedy, ak máte vlastné webstránky, ale aj keď ste iba návštevník stránky. Môžete sledovať zmeny ceny na produkt, o ktorý máte záujem. Prípadne môžete sledovať stránky ako je webhosting Wedos, ktorý máva často zľavy na webhosting a niekedy najväčšie pre tých, ktorý sa o zľave dozvedia čo najskôr.

Ako nastaviť oznámenia na mieru ?

Napríklad si zvolím, že chcem vytvoriť upozornenia na to, ak dostanem novú recenziu na mojom profile na jaspravim.sk.

  1. Ako prvé sa odporúčam na stránke FollowThatPage.com registrovať.
  2. Potom následne prejdite na úvodnú stránku a zadajte stránku, ktorú chcete sledovať
  3. Následne môžete zadať Lines of content, teda koľko riadkov zhora má brať.
  4. Môžete zadať popis, slúži najmä ako predmet emailu.
  5. Následne môžete vypnúť alebo zapnúť hlásenia chýb
  6. Vyberiete frekvenciu posielania emailov. Pri platenom členstve máte na výber od 1 týždňa až po „každých 5 minút“.
  7. Následne si môžete vybrať server, z ktorého sa bude pripájať na stránku a checkovať zmenu na stránke.
  8. V políčku keywords môžete vymazať zbytočnosti a vybrať iba to, čo má brať do úvahy.
  9. V poslednom políčku môžete zvoliť rozmedzie, ktoré má brať do úvahy. Čiže ja som si nastavil aby od slova Hodnotenia bralo všetok obsah až po inzeráty. Pokiaľ sa zmení niečo v tom obsahu, príde mi informácia na email.

 

 

 

 

 

 

Následne už Vám len príde email s tým, že sa stránka zmenila. Každá jedna zmena či už číselná alebo textová príde na email s tým čo sa zmenilo a ako to bolo pôvodne. Follow That Page je užitočný nástroj, ktorý využívam už niekoľko rokov. Vie pomôcť v mnohých prípadoch a automatizuje proces informovania o zmenách na stránke. Môžete ho nasadiť na hocijakú stránku, pre ktorú majú vstup aj roboti, čo ale znamená, že nebudete môcť použiť túto aplikáciu na stránky, kde musíte byť prihlásený. Bohužiaľ, ani na taký Facebook.

Výsledný email

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, Android aplikáciach a hrách, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem o virtuálnej realite v mojom web magazíne o VR. Som taktiež programátorom a freelancerom. Tvorím web stránky, Android aplikácie a pracujem s WordPressom.

Sponzor

Ocenenia


Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Reklama


www.martinus.sk

Smartfony, ktoré odporúčam

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S10+
Xiaomi Redmi Note 7

Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu

Webhosting
Websupport logo

E-shop s teniskami
Footshop logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset