Android Android aplikácie Recenzie

20 Najlepších aplikácií pre váš android telefón (časť .1)

20NajlepsichaplikaciiUrobil som menší zoznam aplikácií, ktoré vrelo odporúčam pre Váš Android telefón, jedná sa o aplikácie ktoré používam najčastejšie. 

[viac]

Článok bol upravený 9.12.2015 a staré aplikácie boli nahradené novšími.

1.Any Do


Systém Android nemá bohužiaľ žiadne poznámky s pripomienkou, okrem kalendára.Nato je tu Any Do, skvelá aplikácia ktorá je aj v češtine. S Any Do budete môcť mať poznámky, ktoré si budete môcť pripomenúť na rôznych zariadeniach a budú vždy zosynchronizované.

2.Evernote

Evernote je veľmi známy poznámkovač, v ktorom si môžete robiť zoznamy, triediť veci do kategórii a podobne. Vaše poznámky sú stále zosynchronizované.

Na používanie evernote sa môžete zaregistrovať kliknutím na odkaz.

3.Dolphin Browser

Cover art

Ak sa vám nepáči Androidový prehliadač, jednoznačnou voľbou je Dolphin Browser, je to skutočne najlepší internetový prehliadač pre Android. Nezaberá veľa miesta ako Google Chrome, spustí bez problémov Flash narozdiel od Firefoxu. Je v češtine a jednoznačne sa ho oplatí vyskúšať.

Dolphin-Browser: Privat
Dolphin-Browser: Privat
Developer: Dolphin Browser
Price: Free

4.Eset Mobile Security

Cover artPôvodne tu bol antivírový program LookOut no ten už nepoužívam,takže namiesto toho je tu Eset pre android. Antivírový program s antitheft,skenovaním súborov a pod.

ESET Mobile Security Antivirus
ESET Mobile Security Antivirus
Developer: ESET
Price: Free

5.Solid Explorer

Cover art

Pôvodne tu bol Bluetooth File Transfer, no ten už nepoužívam,preto som ho nahradil správcom súborom Solid Explorer, ktorý je najlepší správca na Androide. Je síce platený,ale môžete si ho vyskúšať na 30 dní zadarmo a uvidíte že sa ho oplatí kúpiť. Ak chcete správcu súborov pre Android  zdarma, odporúčam Total Commander.

Solid Explorer Classic
Solid Explorer Classic
Developer: NeatBytes
Price: Free

6.Sleep As Android

Cover artNiekedy tu bol Gallery Lock,teraz je tu inteligentný budík Sleep As Android,ktorý vás zobudí presne vtedy, keď spíte najmenej,pretože využíva hardware senzory smartfónu. Viac sa dočítate v samotnom článku, ale je to jednoznačne budík ktorý sa oplatí využívať.

7.Retrica

Cover artAk nieste veľkým fanúšikom úpravy fotografií ale máte radšej nenáročne upravené fotografie,tak známa aplikácia Retrica Vám ukáže efekt ešte pred odfotením, a vy si môžete pred tým ako spravíte fotku vybrať efekt a nastaviť rôzne drobnosti.

Solid Explorer Classic
Solid Explorer Classic
Developer: NeatBytes
Price: Free

8.DiskUsage

Cover art

Predtým tu bola aplikácia App 2 SD ktorá Vám mohla pomôcť s uvoľnením miesta,teraz tu je podobná aplikácia DiskUsage. Tá Vám prehľadá celú internú pamäť alebo ext. kartu a spraví Vám pekný diagram, čo koľko zaberá, aby ste si mohli vyčistiť pamäť.

DiskUsage
DiskUsage
Developer: Ivan Volosyuk
Price: Free

9.Aplikácie na automatizáciu

Cover artTimeriffic je aplikácia ktorá Vám automatizuje podľa času, vypne zvuky,zapne wifi a pod..Sú tu už ale novšie aplikácie ako IFTT,Trigger,Tasker.

Trigger o ktorom som písal najmä pri NFC tagoch, je aj pri nepoužívaní skvelá automatizácia. Môžete si nastaviť rôzne spúšťače ako Wifi,bluetooth,nfc,batéria,čas,po spúšťačoch si môžete spraviť veci ako profily zvuku,spustiť hudbu,pripojiť k wifi a oveľa viac.

Trigger
Trigger
Developer: Coleridge Apps LLC
Price: Free+
Tasker je už platená aplikácia s ktorou si môžete spraviť čokoľvek.Máte neobmedzené množstvo spúšťačov a taktiež udalosti po spúšťači.

Tasker
Tasker
Developer: joaomgcd
Price: 3,59 €

IFTT je už náročná aplikácia, kde si môžete spraviť čokoľvek s prepojením na iné aplikácie napr. ak vám príde email, pošle Vám to do Evernotu.

IFTTT - Automatisierung
IFTTT - Automatisierung
Developer: IFTTT, Inc
Price: Free

10.aCalendar

Cover art

Určite viete že základný Google kalendár nieje nič moc, je neprehliadny atď. Preto je dobrým riešením nahradiť ho aCalendarom, skvelým,prehľadným kalendárom v ktorom si môžete nastaviť čokoľvek.

aCalendar - dein Kalender
aCalendar - dein Kalender

Pokračovanie na časť 2

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset