Android Zaujímavosti

Ako prehrávať hudbu zo Spotify automaticky po pripojení cez Bluetooth

Myslím, že to určite poznáte, pripájate sa so smartfónom na bluetooth reproduktor, slúchadlá alebo vysielač v aute. Hudbu máte pustenú cez Spotify, preto chcete, aby Vám hudba začala automaticky hrať po pripojení cez Bluetooth. Túto možnosť som si naprogramoval na každodenné používanie. Sadnem si do auta, mám zapnutý bluetooth na smartfóne, ten sa automaticky po naštartovaní auta pripojí na bluetooth vysielač, ktorý vysiela na stanovenej frekvencii hudbu zo smartfónu. A tá hlavná časť je, že automaticky po napojení na Bluetooth začne hrať hudba zo Spotify. Skoro ako rádio, ale s vlastnou hudbou.

Xiaomi ROIDMI 3S – Bluetooth a zároveň nabíjačka

Xiaomi ROIDMI 3S
Xiaomi ROIDMI 3S

Pokiaľ hľadáte nabíjačku do auta, určite by ste mali skúsiť Xiaomi ROIDMI 3S, ktorá nie je len nabíjačkou. Pokiaľ vaše auto nemá vo výbave bluetooth pripojenie a chcete počúvať vlastnú hudbu, je to ideálne riešenie. Nielenže nabije Váš smartfón, ale je aj kvalitnou náhradou rádia. Nakoľko nepočúvam žiadne slovenské rádio a nechce sa mi stále striedať CD, používam bluetooth vysielač.

Jeho úlohou je prijať hudobný signál zo zariadenia ako je smartfón a vysielať ho na rádiovej frekvencii. V podstate stačí len zapojiť do auto-zapaľovača a raz prepojiť s Android alebo iOS aplikáciou. A v aute si naladiť frekvenciu 96.40. Xiaomi RoidMI 3S je naozaj kvalitný vysielač. Zvuk je kvalitný, bez šumu a pokiaľ si frekvenciu naladí auto pred vami a za vami bude stále počuť. Dosah je cca. 30m.


MOJIETU
Price: Free
‎MOJIETU
Price: Free

Následne už stačí len pri najbližšej jazde zapnúť bluetooth a zapínať ľubovoľnú hudbu cez prehrávač. Napr. taký prehrávač ako je Poweramp umožňuje automaticky po napojení zapínať hudbu.

Zakúpiť

Čo ale keď počúvate hudbu zo Spotify v aute a chcete aby Vám po naštartovaní auta začalo samo hrať ?

Automatické prehrávanie zo Spotify po pripojení cez Bluetooth

Jednou z vlastností, pre ktorú je pre mňa Android najlepším operačným systémom, je jeho otvorenosť a rozsiahlosť. Teda najmä to, že umožňuje si nastaviť všetko na mieru. Pomocou aplikácie Tasker si môžete zvoliť podmienku (čas, pripojenie, status, aktivačnú aplikáciu a pod.) a následne jej dôsledok (otvor aplikáciu, vypni zvuky, otoč obrazovku, upozorni, zapni hudbu a pod.).

Tasker
Price: 3,59 €
Aplikácia Tasker
Aplikácia Tasker

Pomocou tejto aplikácie je teda možné automaticky po pripojení na Bluetooth zapnúť a spustiť prehrávanie zo Spotify. Nemusíte ani otvárať smartfón. Nastaviť to môžeme následovne :

 1. Vytvoríme nový profil (+) – State – Net – BT Connected
 2. Name vyberieme Roidmi Music Blue C
 3. Následne k profilu vytvoríme akciu (Task)

V ňom nastavíme (najlepšie vyhľadávať) :

 1. Launch App –
  • Spotify
 2. Wait
  • 3 sekundy (Predsa len appke trvá 1 sek dokiaľ sa načíta)
 3. Send Intent –
  • Action – com.spotify.mobile.android.ui.widget.PLAY (To nemusí vždy fungovať a preto je 4. krok)
 4. Media Control –
  • CMD – Toggle pause
  • Simulate Media Button – Potvrdiť
  • App – Spotify

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset