IT Zaujímavosti

Revolut je debetná karta zdarma, ktorá vám ušetrí za nákupy u susedov

Na Slovensku ako jediný z krajín V4 máme euro. Pre niekoho výhoda, pre niekoho nevýhoda. Pravidelná výmena bankoviek ma ale neláka. Preto som našiel lepší spôsob. Revolut je bankový účet zdarma, ktorý umožňuje si nahrať peniaze z bankového účtu za pár sekúnd a následne premeniť napr. na české koruny pri naozaj dobrom konverznom kurze. Fyzickú kreditnú kartu vám pošlú zadarmo a môžete si kedykoľvek vygenerovať novú digitálnu.

Čo je vlastne Revolut ?

Revolut je bezplatná služba, alebo skôr aplikácia, ktorá ponúka možnosť vytvoriť si fyzickú platobnú kartu na platenie. Pokiaľ máte účet zdarma, príde vám VISA, ak máte prémiový účet mala by vám prísť Mastercard. Taktiež je možnosť vygenerovať si digitálnu kreditnú kartu, ktorou môžete platiť na stránkach, ktorým dôverujete menej. Pri každej karte, ktorú si vytvoríte, si viete nastaviť limit, alebo ju dočasne zmraziť. Na fyzickej aj umožňovať/blokovať platby cez internet, vypínať/zapínať bezkontaktné platby, povoliť/zablokovať výbery z automatu a pod. Je to skoro ako moderná banka, ale lepšia ako banka, tak ako tvrdí samotný názov. Peniaze si viete nabiť okamžite cez platobnú kartu, bankovým prevodom ale aj pomocou Google Pay od Googlu.

Revolut kryptomena
Revolut si poradí aj s kryptomenou

Kurzy a prečo je nutnosť do zahraničia

Aplikácia Revolut je vlastne zadarmo, čiže vám aj zadarmo vytvoria fyzickú kreditnú kartu, vďaka ktorej budete môcť platiť v zahraničí. Prečo sa to oplatí ? Lebo neplatíte za každú platbu kartou v inej mene ako si účtuje každá banka. Viete si previesť do Revolut napr. 10 € a previesť na CZK s kurzom 255.26 Kč (aktuálny bol 258.01 Kč). Ale neplatíte žiadne poplatky za platbu kartou. Čo je naozaj výhodne pri návšteve krajiny, ktorá ma inú menu. Nemusíte mať ani peniaze prevedené na CZK alebo NOK, stačí pokiaľ máte dostatok kreditu v eurách, automaticky stiahne v inej mene pri dobrom kurze.


Neoverené stránky ? Nemusíte platiť svojou kartou z banky

Pomáha aj pri neoverených weboch, pokiaľ neveríte webstránke na ktorej zadávate informácie o svojej karte, tak ideálny spôsob je vytvoriť si novú virtuálnu kartu priamo v aplikácii, nastaviť jej limit, na ktorý je maximálne možné stiahnuť čiastku, čiže niečo nad sumu. Ste tak chránený proti nezabezpečeným stránkam, kde by ste chceli poslať peniaze. Virtuálnu kartu si následne viete vymazať a vytvoriť novú.

Platenie mobilom už čoskoro

Toto som čakal už na začiatku používania aplikácie, teda, že budem môcť s účtom na Revolut platiť mobilom, táto funkcionalita je ale len plánovaná zatiaľ. Jej spustenie bude však čoskoro, nakoľko bola pred niekoľkými dňami oznámená. Platba bude prebiehať pomocou Google Pay v celej Európe a čoskoro príde aj Apple Pay.

Odporúčam ? Jednoznačne

Pokiaľ sa chystáte do Českej republiky, Poľska, alebo napr. do Nórska, určite si predtým zriaďte účet v Revolute. Ušetríte a budete mať financie pod kontrolou a to o dosť bezpečnejšie a hlavne bez nutnosti meniť peniaze, ktoré vám zostali naspäť na eurá. Jedna rada na záver, peniaze mente cez týždeň, dostanete lepší kurz ako cez víkend. Pokiaľ teda plánujete platiť v zahraničí cez víkend, premente si na menu už v piatok ráno.

Platiť lacnejšie v zahraničí s Revolut

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset