Android Gadgety & Doplnky Recenzie

Recenzia : Energy Sistem SmartTV – Spravte z vašej telky smart TV

Operačný systém Android je v smartfónoch, tabletoch. No je aj v set top boxoch. Ak chcete spraviť z vašej televízie tu mudrejšiu, je tu Energy sistem Smart, ktorý dokáže z televizie spraviť multimediálny obsah pomocou Androidu.


Energy sistem (nie, nie je to gramatická chýba, takto sa volá spoločnosť) SmartTV je skvelý spôsob ako spraviť z vašej televízie smart TV. Presnejšie budete mať Android V set top boxe, ktorý pripojíte HDMI alebo AV káblom k televízii. Prinesie to niekoľko výhod ako – prezeranie webu, pozeranie iptv, počúvanie hudby, prezeranie filmov a kedže beží na operačnom systéme Android, môžete si stiahnuť rôzne aplikácie (prezerať youtube videa, pozerať facebook…)

IMG_20131003_082854


Box obsahuje samozrejme Wi-Fi (dosah je výborný, žiadny problém), ethernet, DVB-T prijímač, 3 USB porty a jeden mini. Môžete tak napojiť myšku a klávesnicu. Ďalej sa tu nachádzajú aj S/PDIF konektor,konektory RF IN a RF OUT.

 

IMG_20131003_082933

Bohužiaľ objaví sa tu sem tam sekania a ďalší problém a to že písať na ovládači si treba zvyknúť, pretože Android je operačný systém pre dotykové zariadenia a ovládať ho ovládačom je trošku problém. Tento problém ale čiastočne rieši tlačidlo na ovládači Go to , ktorým vyberiete kam kliknúť tým že vám nabehne ukazovateľ, alebo môžete pripojiť myšku.

IMG_20131003_082744

Set top box sa dá používať ako aj počítač pretože môžete pripojiť myšku aj klávesnicu, aj keď systém android nato robený nie je. S myškou môžete hrať Angry Birds (otestovanie). System Android je tu dosť upravený, aby vyhovoval diaľkovému ovládaniu.

IMG_20131003_082815

Balenie

Zariadenie, adaptér,av kábel na pripojenie k televízii (odporúčam kúpiť HDMI kábel),ovládač,batérie,samozrejme nechýba manuál, a zvláštnou sú nálepky.

Celkové hodnotenie

Skvelý spôsob ak máte obyčajnú televíziu a nechcete investovať do drahšej Smart TV. Je tu set top box ktorý vám to spraví.

Výhody :
-Lacnejší spôsob ako spraviť smart TV z obyčajnej televízie
-Webový prehliadač podporuje flash
-Možnosť inštalovať hry z obchod Play
-Možnosť pripojiť klávesnicu a myšku a hrať hry.

Nevýhody :
-Sem tam spomalené reakcie
-Chýba slovenský jazyk

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset
Hra
Hravam Call of Duty Modern Warfare 2