Gadgety & Doplnky IT PC Recenzie

Gametrix JetSeat – Hrajte hry s vibráciami

Výbuch granátu, štart motora, výstrely, pristátie, strela do tanku – tak tieto situácie môžete poznať z pár hier. Ak chcete tieto situácie naozaj prežiť, je tu Gametrix JetSeat. Ide o vibračnú podložku, ktorá ma 6 vibračných motorov, čo vám umožni zažiť hru naplno.

Osobne sa neradím medzi  “PC gamera”, no kedže mám Saitek Pro Flight System sem tam si zalietam na Flight Simulator X. Taktiež hrám Counter Strike: Global Offensive. No zaujala ma jedna vec na tejto podložke. Dokáže totiž hranie hier posunúť na vyššiu úroveň, pomocou vibrácií. S touto podložkou môžete aj pozerať filmy s vibráciami a taktiež počúvať hudbu.


Gametrix je ruská značka, ktorá vyrába pre hráčov rôzne herné príslušenstvo, no asi jedinečnými výrobkami sú vibračné herné podložky. Vyrába dve podložky : prvou je malá JetPad Mini a druhou je  KW-901 JetSeat. JetSeat je podložka ktorá ma v sebe 6 motorov.

Hry s vibráciami

Gametrix JetSeat

Cela podložka je kožená,čo robí sedenie pohodlnejším,ale naopak koža vyzerá skrčene sedením. Podložka je prispôsobiteľná na väčšinu stoličiek, má nastaviteľné 3 pásiky, ktorými si ju môžete nastaviť presne na vašu stoličku. Podložka sa napája cez USB port,ale potrebuje aj napájanie do elektrickej siete.

Vibrovanie môžete použivať dvoma spôsobmi :

  1. USB – Hry ktoré oficiálne podporujú vibrovanie alebo “Force Feedback” to sú hry ako Flight Simulator X,World Of Tanks, iRacing a ďalšie hry.
  2. Podľa zvuku – Sníma zvuk a podľa toho robí vibrácie,takže si môžete zahrať každú hru,pozrieť film a počúvať hudbu s prežitkom.

Ako prvé som vyskúšal hru Flight Simulator X, ktorá ju oficiálne podporuje, no zažiť môžete iba štart motora a pristátie, ak si chcete naplno užiť let musíte si stiahnuť FS Force. Ako druhú hru som vyskúšal Counter Strike: Global Offensive, no ten tieto efekty nepodporuje. Takže som to musel prepojiť na snímanie zvuku,ale ono to reaguje na každý zvuk. Čo je pri tejto hre problém, kedže vám stále beží hudba na pozadí, ale pocit keď strieľate na tejto hre je úžasný. Treťou hrou som preveril Max Payne 2 ,lebo to je asi “najhrozivejšia hra” zo všetkých, ktoré v počítači mám. Pri rozprávaní o príbehu môžete s vibráciami trošku viac prežiť a strieľanie si taktiež môžete vychutnať.

Slabá podpora hier, ale reaguje aj na zvuk

JetSeat3-2Zatiaľ som vyskúšal iba tieto hry, neskôr pár doplním. Najviac hier ktoré podporujú vibrácie sú herné simulátory, ako letecké , či pretekárske. Tu je zoznám ďalších hier ktoré podporujú “force feedback”, teda vibrácie.

Filmy môžete taktiež “precítiť”,  hlavné pri hororoch. Pri všetkých hororových efektoch to s vami poriadne zatrasie a vystraší. Pri dialógu to trocha zabzučí a keď príde nejaké buchnutie, alebo jazda na aute vo filme, prežívate to tiež. Pripomína mi to 5D kino bez 3D okuliarov.

Samozrejme nemusíte pozerať filmy alebo hry, môžete si zapnúť svoje obľúbené pesničky,či rádio a necháte sa pomasírovať.

Podložka stoji 94€ a jednoznačne ju odporúčam . Nielen pre hranie,či pozeranie filmov, alebo si môžete vychutnať hudbu s masážou. Objednať si ju môžete na Gametrix.cz. Je to oficiálny predajca Gametrix výrobkov.

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset