Android

Ako spustiť Android aplikáciu na Windows a macOS

Android aplikácie a hry sú niekedy unikátne, niektoré aplikácie žiaľ nie sú k dispozícii na iOS. Ak ste majiteľom iOS zariadenia a chceli by ste si vyskúšať či spustiť Android aplikáciu na Windows, môžete to spraviť pomocou emulátora.

Dostávam množstvo dotazov, prečo neexistuje iOS aplikácia Letecké Testy, keď už mám Android aplikáciu. Žiaľ nie každému sa vyplatí vytvárať aplikácie na iOS, kvôli ročným platbám a ďalším komplikáciám. Android aplikácie je možné spúšťať aj na Windows. Ako na to ?

Android aplikácie vo Windowse

Na to aby sme spustili Android aplikácie, potrebujeme emulátor. Najznámejším a najaktualizovanejším programom s dlhoročnou tradíciou je Bluestacks. BlueStacks navrhnutý primárne na hranie hier, emulátor je dostatočne funkčný na to, aby ste s ním mohli spustiť takmer akúkoľvek aplikáciu z obchodu Google Play. 


BlueStacks

BlueStacks je možné stiahnuť zdarma z oficiálnej stránky BlueStacks. Inštalácia je naozaj jednoduchá a za pár minút, pomocou jedného kliku môžete emulátor nainštalovať a používať. Stačí sa len prihlásiť cez Google Play na svoj účet, ako pre každé zariadenie, zvoliť aplikáciu a nainštalovať. Taktiež si môžete nainštalovať aplikácie mimo Obchod Play.

Podporuje myš aj klávesnicu

Na hry aj aplikácie môžete využiť myš aj klávesnicu. V nastaveniach si viete nastaviť klávesové skratky pre použitie rôznych dotykových úkonov, ktoré sú v hre ako tlačidlá.

Android aplikácia cez emulátor BlueStacks
Aplikácie Letecke testy spustená na Windows, cez BlueStack emulátor

Android emulátor spustíte aj na macOS

Aj keď nemusíte byť fanúšikom Androidu, ale skôr jabĺčka, môžete na svojom MacOS bez problémov nainštalovať program BlueStacks, ktorým je možné spustiť výnimočné Android aplikácie.

Android aplikácie vo Windows 11 aj bez emulátora

Spoločnosť Microsoft integruje funkcie systému Android do systému Windows 11, ktorý vyjde na jeseň tohto roku. Aplikácie pre Android by mali podľa informácií z Android Central vyzerať a správať sa podobne ako bežná aplikácia pre Windows. Aplikácie pre Android by mali byť dostupné aj v ponuke Štart a bude ich možné pripnúť na hlavný panel. Spustené aplikácie pre Android budú mať ikonu umiestnenú na paneli úloh rovnako, ako by bežala bežná aplikácia pre Windows. Aplikácie budú ale musieť byť vývojármi publikované vo Windows Store alebo Amazon AppStore

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset