Android Android aplikácie

Waze – skvelá sociálna navigácia

Waze je navigácia zadarmo, ktorú využívam niekoľko rokov, jej úlohou je doviesť vás do cieľa čo najrýchlejšie a byť informovaný vďaka nahlásenia udalosti od iných ľudí.

Vyhnete sa zápcham

Základ tejto navigácie je že to nejde o typickú navigáciu. Ide skôr o sociálnu navigáciu čo znamená, že aj vy po bezplatnej inštalácii sa stanete súčasťou navigáci. Pretože navigácia obsahuje hlásenia ako radary, zápchy a podobné, aby ste skôr dorazili do cieľa a bezpečne. Navigácia je dostupná pre operačný systém Android ale aj pre iOS.


Rôzne sociálne funkcie

Ideálna navigácia, aj keď idete z prace domov. Pretože stačí dať menu, navigovať a hneď vybrať domov alebo prácu. Ak by ste sa chceli cestou zastaviť tankovať je tu špeciálna funkcia, ktorá vám nielen navedie na najbližšiu pumpu. K tomu vám ukáže aj cenu benzínu, ktorú môžete aj upraviť. Kedže sa jedna o sociálnu navigáciu najete tu aj priateľov, skupiny a rôzne iné sociálne veci ako napr. zaslanie polohy priateľom.

Samozrejme v navigácii nechýbajú ani obchody, reštaurácie, hotely, autoservisy, nemocnice a rôzne iné. Môžete nájsť nielen na navigácii ale aj zobrať adresu z Google miest a rôznych iných. Bohužiaľ, hoci je to skvelá navigácia, má jednu hlavnú nevýhodu. To je tá, že k jej využívaniu potrebujete stále internet a to je niekedy nie veľmi najlepšie.

No nakoľko už skoro väčšina z nás ma nejaký objem dát zdarma, nie je to až taký problém. Pri offline navigáciách síce ušetrite data, no neušetrite čas. Nakoľko táto navigácia, vie veľmi dobre vyhodnotiť, akou cestou sa vybrať, pokiaľ je niekde zápcha, alebo nehoda. Taktiež vás upozorní pred policajným radarom.

Celkovo navigáciu odporúčam, ak nechcete za navigáciu platiť a mať skutočne dobrú navigáciu do mesta aj na dlhšie trasy. Bohužiaľ musíte byť pripojený na internet k jej využívaniu. Ale ako som spomínal ušetrite veľmi na čase. Slovenčina je tam plne zabudovaná, hlas je ľahko stiahnuteľný a rozpráva naozaj výborne. 

Waze Navigation und Verkehr
Waze Navigation und Verkehr
Developer: Waze
Price: Free

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset
Hra
Hravam Call of Duty Modern Warfare 2