Zaujímavosti

iChoc, vegánska čokoláda bez kravského mlieka, ideálna pre alergikov na ABKM

Alergia na kravskú bielkovinu ovplyvňuje 0,5 až 1,5% populácie. Táto alergia vylučuje 95% všetkých čokolád, ktoré sú tvorené najmä z kravského mlieka. Záchranou je vegánska čokoláda bez mlieka od nemeckej spoločnosti iChoc. Tieto čokolády sú tvorené ryžovým mliekom namiesto kravského.

iChoc

iChoc je nemecká vegánska čokoláda, ktorá sa vyrába v renomovanej továrni na výrobu čokolády Ludwig Weinrich v Herforde. Výroba týchto čokolád je založená na princípe “Bean-to-Bar” – to je – od nepraženého kakaového bôbu až po hotový výrobok, všetko sa deje pod jednou strechou. Celkovo má 9 rôznych čokolád, nechýba ani biela, pomarančová či oriešková.


Čokoláda je úplne bez živočíšnych produktov a zároveň podobná tradičnej čokoláde. Namiesto používania práškového mlieka zo zvierat je použitý ryžový nápojový prášok (tiež známy ako “ryžové mlieko”). Kvôli sladkej chuti ryžového mlieka aj ne-vegáni ťažko spozorujú rozdiel v čokoláde. V čokoláde taktiež nenájdete umelé arómy alebo emulizátory.

iChoc ponúka rôzne druhy čokolády pre vegánov

Čokoláda bez mlieka – zdravšia a chutnejšia

Pokiaľ ťa už prešla chuť na klasické čokolády, vyskúšaj naozaj čokoládu od iChoc. Je zdravšia, nakoľko nie je tvorená žiadnymi éčkami. V čokoláde je cítiť pravú čokoládu a prevahu robí naozaj chuť kakaových bôbov než mlieko. Jediné “mlieko”, ktoré teda zacítiš, je to z ryžového mlieka.

Čokoládu odporúčam aj tým, ktorí obľubujú čokoládu a majú akné, lebo podľa niektorých zdrojov môže mlieko spôsobovať akné. Taký mesiac bez konzumácie mliečnych výrobkov nahradeným touto čokoládou ti môže otestovať, či je tomu naozaj tak aj pri tebe. 

  • Vegánska
  • Ideálna pre ľudí alergických na mliečnu bielkovinu
  • Lahodná kakaová chuť 
  • Množstvo chutí na výber 
  • Nemecká kvalita
  • Bez laktózy

Recenzia čokolád iChoc

Krásny BIO obal, nápis vegan a anglický názov. Tieto tri znaky sú charakteristické pre túto čokoládu. Po otvorení a zakusnutí do každej z čokolád môžem povedať, že chutí rovnako lahodne ako tie mliečne, no kvalita tejto nemeckej čokolády dodáva prevahu nad bežne predávanými čokoládami.

Neobsahujú žiadne pridané látky, ale naozaj kvalitnú, prevažne tmavú čokoládu. Každá jedna ma odlišnú chuť, no najviac mi zachutila nugátová a biela. Asi preto, že chuť bielej čokolady v bežne predávaných čokoladách pre alergiu na mliečnu bielkovinu nemohol skúsiť. No iChoc je tu presne pre nás, či už ľudí alergických na mlieko, alebo vegánov.

Classic klasická čokoláda – lahodná príchuť s miernou chuťou orechov a miernym podtónom vanilky. Nenazval by som ju klasická, nakoľko je lepšia než obyčajná čokoláda, má veľmi prijemnú chuť a dosť výrazne v nej cítiť kakao.

Super Nut (oriešková) – veľmi vyplnená orieškami, niekedy som mal pocit, že je tam viac orieškov ako čokolády, no chuť bola výborná ako pravá oriešková čokoláda bez mlieka.

Choco cookie – čokoláda má vo vnútri kúsky čokoládových keksíkov, čo dodáva veľmi precíznu chuť tmavej keksíkovej čokolády. 

Jungle Bites Expedition – chuť iba tmavej čokolady, ochutená mletými zemnými mandľami, naozaj zážitok, nie len na jedenie, skôr k vychutnávaniu, nakoľko je obsah menší, iba 50g.

Sunny Almond Expedition – Nie celkom mi spojenie mandle a nugátu sadlo. Je to chutná čokoláda, ale toto spojenie nie je pre mňa. 

Almond Orange (pomarančová príchuť) – osviežujúca pomarančová tmavá čokoláda bez mlieka prináša ovocnú a šťavnatú príchuť.

White Vanilla (biela čokoláda) – dôsledná biela čokoláda bez mlieka, ktorú určite poznáte, príchuť je dotvorená vanilkou. 

White Nougat Crisp (chrumkavý biely nugát) –  Lieskové orechy v bielom nugáte vo mne vzbudili pocit, ako by som jedol úžasnú nugátovú čokoládu s mliekom. Veď bola táka úžasná. Ale aj napriek tomu že je taká úžasná, je vegánska. Ako každá jedna. 

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset