Android Android aplikácie

Ako spraviť z Android smartfónu Windows Phone

Jeden z dôvodov, prečo je Android mojím najobľúbenejším mobilným operačným systémom je možnosť, upraviť si ho podľa seba. Napr. widgetmi, launchermi, alebo zmenou ROM. Skúsil som launcher, ktorý spraví z vášho Android smartfónu Windows Phone.

Windows Phone na Androide

Ako spraviť z Android smartfónu Windows Phone
Ako spraviť z Android smartfónu Windows Phone

Minule som písal o Nova Launcher, ak neviete čo znamená slovo launcher, tak ide o náhradu prostredia Androidu, takže ak sa vám napríklad nepáči Xperia prostredie alebo Samsung Touchwiz, môžete si nahradiť launcherom. Okrem nastavení a aplikácií sa zmení design alebo vzhľad.

Nikdy sa mi Windows Phone nepáčil, je veľmi jednoduchý a intuitívny. Taktiež aplikácie a hry na Windows Store za veľa nestali. Ale ak je Windows Phone launcher v Android smartfóne, tak je to veľmi zaujímavé.


Miesto klasickej obrazovky s widgetmi sa to nahradí jednou obrazovkou ktorá vyzerá ako Windows Phone obrazovka. Môžete si na nej upravovať widgety, ikonky, aplikácie, ale aj pridať súbory atď. Môžete zmenšovať a zväčšovať ikonky. Farbu ikoniek si môžete zvoliť podľa seba. Okrem toho máte aj windows phone uzamykaciu obrazovku a rôzne iné vlastnosti približujúce sa k prostrediu Windows Phone.

Windows phone prostredie v Android smartfóne
Windows phone prostredie v Android smartfóne

Launcher je dostupný zdarma, hoci jeho popis je v čínštine, menu je v angličtine, takže sa nemusíte ničoho báť. Angličtina je ľahká, odporúčam skúsiť.

Launcher 8 im WP-Stil
Launcher 8 im WP-Stil
Developer: XinYi Dev Team
Price: Free+

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset
Hra
Hravam Call of Duty Modern Warfare 2