WordPress

10 Dôvodov, prečo mať stránku vo WordPresse

Prečo WordPress
Prečo WordPress

Webová stránka je dôležitou vizitkou každej spoločnosti. Niektoré webové stránky sú naprogramované staticky na mieru a bez znalosti programovania sa nedajú upraviť. Potom sú také, ktoré bežia na redakčných systémoch. Redakčný systém (CMS) je webový softvér, ktorým môžete spravovať a často aj zostavovať obsah na stránke. Tento systém beží na serveri a umožňuje Vám sa doň prihlásiť a upravovať si obsah. Jedným z týchto systémov je aj WordPress, ktorý vznikol v roku 2003 a je používaný na 26% všetkých webstránok, aj keď toto číslo nemusí byť presne.

WordPress je redakčný systém, ktorý odporúčam práve z týchto dôvodov :


1. WordPress je zadarmo

Na väčšine služieb, ktoré ponúkajú web stránky, ktoré môžete mať zdarma ako je websnadno,webnode a pod. si za funkcie ako je e-shop, či kontaktný formulár alebo blog musíte platiť. Tieto funkcie môžete mať úplne zdarma bez žiadnych mesačných poplatkov vo WordPresse zdarma. Samozrejme je to,že je potrebné si platiť webhosting a doménu. WordPress je vytváraný stovkami dobrovoľníkov z komunity a tento systém poskytuje veľmi efektívne riešenie pre vytvorenie skvelej webovej stránky, blogu alebo e-shopu, či fóra.

2. Jednoduchosť systému a rýchlosť systému

WordPress je taktiež známy svojou jednoduchosťou. Na jeho správu alebo úpravu obsahu nepotrebujete žiadne skúsenosti v programovaní. S mediálnou knižnicou si môžete jednoducho ukladať a jednoducho pridávať fotky, videá a zvukové súbory na stránku. Taktiež nie je problém hodiť na WordPress Youtube videá, súbory PDF alebo zvuk. Samozrejmosťou je možnosť písania článkov. Za spomenutie stojí aj funkcia, ktorá mi niekoľko krát ušetrila nervy a to, že články, ktoré píšete sa automaticky ukladajú zakaždým, keď niečo napíšete.

rychloststranky
Môj blog sa načíta za 1.12 sek a je rýchlejší než 88% webových stránok. Ak chcete mať aj vy podobnú štatistiku, kontaktujte ma.

3. Množstvo tém

Pokiaľ chcete jednoduchú web stránku môžete si vybrať z množstva šablón zdarma. Niektoré za veľa síce nestoja, no pri dlhšom výbere môžete natrafiť na skvelú tému. Pokiaľ ale chcete mať poriadnu web stránku, môžete si vybrať z platených tém. Jednorazová kúpa témy Vám ušetrí mnoho starostí. Tieto témy sú pravidelné aktualizované, máte k ním 6 mesačnú podporu od vývojárov a hlavne dobre vyzerajú. Niektoré v sebe majú komplexné riešenie pre realitné kancelárie, teda celý systém pridávania inzerátov si môžete spravovať sami. Ale taktiež môžete nájsť témy, s ktorými si môžte vytvoriť internetový autobazár, čí ponuku prác. Môžte sa po týchto témach poobzerať na stránke ThemeForest.

4. Množstvo pluginov

Pre WordPress existujú tisíce modulov a tém umožňujúcich pretvoriť vašu stránku na takmer čokoľvek, čo si dokážete predstaviť. S pluginom WooCommerce môžete vytvoriť e-shop v priebehu krátkeho času. Vytvoriť diskusné fórum Vám s pluginom bbPress zaberie krátky čas. Kontaktný formulár s Contact Form 7 je taktiež zábava. Pokiaľ ale budete hľadať nejaký náročnejší plugin, odporúčam ho pozrieť na CodeCanyon.

5. Komunita okolo WordPressu

Komunita je to, čo robí WordPress nie len systémom. Komunita ľudí, ktorí tento softvér zbožňuje sa stretáva raz za mesiac vo väčších mestách na WordPress meetupoch. Taktiež sa organizujú WordCampy po celom svete, kde ľudia prednášajú a rozprávajú zaujímavé prednášky. WordCamp sa taktiež organizuje každoročne aj v Bratislave. WordCamp Bratislava 2016, ktorého som sa zúčastnil bol síce môj prvý, no bola tam skvelá atmosféra a zaujímavé prednášky. Tento camp je v jeden deň s dvoma sálami. Jeden je pre začiatočníkov a druhý pre vývojárov.

WordCamp 2016 (zdroj : 2016.bratislava.wordcamp.org)
WordCamp 2016 v BA (zdroj : 2016.bratislava.wordcamp.org)

6. Blog, e-shop, fórum za krátky čas

V roku 2012, keď som ešte vyberal aký softvér vyberiem na tvorbu tohto blogu, bol mojou voľbou WordPress. Vtedy bol robený najmä na blogovanie. Vďaka jeho jednoduchosti sa rozšíril aj na komplexné webstránky. Vďaka tomu, že WordPress disponuje množstvom pluginov zdarma, môžete svoju webstránku inštaláciou pluginu premeniť za krátky čas na multifunkčný e-shop alebo fórum, ako som už písal vyššie.

7. S WordPressom Vám poradia odborníci

wordpress1Jedným z nich som aj ja. Venujem sa WordPressu už niekoľko rokov a tento blog na ňom beží od roku 2012, odkedy som s ním pracujem aktívne. Pomáham, upravujem, prekladám, radím, robím viacjazyčnosť stránky, zabezpečujem atď. Robím aj náročne úpravy na mieru.

7. Mobilné zobrazovanie ma viacero tém

Mnoho ľudí už surfuje po webe cez smartfón, či tablet. WordPress je moderný softvér a jeho témy, či už tie prémiové alebo zdarma obsahujú responzívnosť pre väčšinu zariadení. Bez špeciálneho upravovania alebo programovania budú Vaše stránky optimalizované aj na smartfóny, ale samozrejme musí byť na to téma naprogramovaná.

8. Aktualizácie a bezpečnosť

wordpress-security-300x183WordPress je sám o sebe zabezpečený, proti útokom a hackerom, ale nie vždy viete skontrolovať bezpečnosť vašej webstránky. Držte sa najmä pravidelných aktualizácií a používajte komplikované heslá. Taktiež sa vyvarujte starých pluginov, ktoré nie sú aktualizované. Pokiaľ sa chcete uistiť a zabezpečiť stránku na profesionálnej úrovni, môžete skúsiť moje služby.

9. Ľahké prepojenia s inými systémami

Spojiť vašu WordPress stránku so službami ako je MailChimp, ktorý slúži na jednoduché spravovanie odberu noviniek alebo Google Analytics, ktorý slúži na monitorovanie štatistik vyriadite za pár minút. Taktiež jeho jednoduché prepojenie so sociálnymi sieťami Vám ušetrí mnoho času. Pre Vašu web stránku môžete mať do pár hodín Android aplikáciu.

10. Je SEO optimalizovaný a prispôsobený pre Google

WordPress je sám o sebe dobre optimalizovaný pre vyhľadávače Google, ale niekedy je potrebné ho aj dobre nastaviť v samotnom jadre. Taktiež môžete využiť množstvo SEO pluginov, ktoré sú zdarma. Odporúčam najmä Yoast SEO.

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset
Hra
Hravam Call of Duty Modern Warfare 2