Android Android hry

Fifa 2012 – Je čas začať strieľať góly

Hoci spočiatku bol k dispozícii len pre telefón Xperia PlayEA Sports už davnejšie vydala FIFA 12 pre skoro každý výkonný smartfón.

FIFA_12

[viac]

Dnes vám predstavím konkurenta hry Pro Evolution Soccer 12 a tým nie je nič iné ako Fifa 12. V nasledujúcej recenzii týchto dvoch rivalov porovnám.


Po zapnutí hry vás určite zaujme pekne spracovaná grafika v menu a celkom príjemný, aj keď obmedzený soundtrack. V menu nájdete položky: Daily Challenge, Kick-Off, Game Modes, My Fifa 12, Help & About.

Keď pristúpime k samotnému hraniu, tak prvé zamrzí, že kamera je celkom ďaleko od hráčov, čo je škoda. Je tu veľké množstvo nastavení kamery, ale všetky sú pomerne vysoko nad ihriskomOvládanie hráčov je naopak jedným slovom perfektné. Je tu tiež možnosť nastavenia ovládacích tlačidiel, napr: môžete ich zmenšiť, zväčšiť, alebo úplne zmeniť. Joystick je možné nastaviť napevno, alebo prispôsobiť vášmu dotyku.

fifa-leagues

Grafika hráčov aj ihrisko je na veľmi slušnej úrovni, v porovnaní s PES 12 pôsobí Fifa o triedu vyššieTiež prestrihy medzi faulamy a podobnými akciami sú perfektne prepracované. Engine a fyzika celej hry je na pomery mobilných hier tiež fenomenálny, vedľa tohto pôsobí PES 12 ako nepodarokPoteší drobnosti, ako keď bežíte s hráčom na bránu protivníka, tak sa vám ukazujú žlté zástavky nad vašimi hráčmi, že sú v ofsajdovém postavení.Keď hru pauznete, tak sa na pozadí spustí akcie z aktuálneho zápasu, tak ako to poznáte s PC. Pod článkom môžete porovnať grafiku hráčov u FIFY 12 a PES 12Rozdiel je evidentný.

fifa12

V menu hrá celkom slušný výber songov a v hre je to ešte lepšie, lebo je tu komentátor, aj keď sa to podpísalo na veľkosti hryTá činí 1,51 GB oproti PES 12, ktoré má iba 111 MB, ale za plnohodnotný anglický komentár to naozaj stojí.

Pri porovnaní PES 12 vs. FIFA 12 sa Fifa javí ako najlepší futbal, aký sa dá v súčasnosti na Android hrať, bohužiaľ zatiaľ nie je oficiálne prístupný cez Market v Česku. Zahrať si môžu iba majitelia Xperia Play a ak nechcete hru sťahovať cez warez servery, nezostáva nič iné ako počkať alebo sa pozrieť po novej dravej konkurencii v podobe Real Football od Gameloftu, ktorý sa síce tvári, že je zadarmo, ale po započítaní potrebných mikro- transakcií vyjde dosť draho.

Ak chcete odkaz na stiahnutie Fifa 12 zadarmo,hlasujte v ankete 😉 A nakoniec rozdiely :

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset