Recenzie

Kompletna Recenzia : Sea World Resort & Spa 5* – Turecko,Manavgat,kızılağaç

Pred nedávnom som bol na ďalšej  dovolenke v Turecku v časti Manavgat,v časti kızılağaç a v hoteli Sea World Resort & Spa 5* o ňom je táto kompletna recenzia.

Michael Šubák

[viac]

Všeobecne info o hoteli môžete nájsť na Stránke Saturu – nemusí vždy ísť a Dovolenka24.


Vybudovaný: 2009
Rozloha: 60.000 m2
Pláž: 0 m, piesočnato – štrková
Počet izieb: 530
Výťahov: 6
Web: http://www.hotelseaworldresort.com/seaworld/en/

Mapa – Musím začať mapou kedže Google ma nastavene Sea World ,úplne inde ako je,načo som už upozornil,ale ja som to vedel ešte pred tým pretože na záložke saturu – mapa,je tam správne

Zobraziť v google mapach

Poloha 

Hotel sa nachádza ,asi hodinu a pol od letiska v Antalyi,čo je troška viac.Je v časti Manavgat(od mesta vzdialení asi 20 min autom),kızılağaç(s možnosťami menších nákupov),na pravú stranu nieje žiadny hotel,na pravú stranu sú dva hotely.

Vybavenie Hotela

Recepcia – Pekná,s veľkým počtom kresiel,a cez deň s rychlým občerstvením.
3 Reštaurácie a 3 a la Carte,8 Barov,Konferenčnú miestnosť,diskotéku(v hoteli aj na mole na pláži),hotelové obchody,WI-FI (Dá sa chytiť aj z izby,ale na recepcii je najsilnejšie,dokonca som chytal aj na lehátku pri bazéne,ale je to blbo urobene,na každé prihlásenie musíte zadávať svoj pas a číslo izby),internetovu kaviareň a obrovskú herňu – bowling,ping-pong a rôzne herne automaty ako motorky atd.,3 bazény,Tobogany(a dopadový bazén),Detsky Svet,Osušky na karty zadarmo,tenisové kurty,animačné programy : šipky,boccia,vodne polo,futbal a rôzne iné.za poplatok : masáže, parný kúpeľ, služby SPA centra, biliard a bowling,vodne športy.

 

Pláž – Menšie sklamanie

Očakával som že pláž nebude pieskova,ale piešočnato-kamenistá,ale neočakával som že pri vstupe budu kamene a vstup nebude pozvoľní ale bude mať rýchly spad,čo pre deti môže byť menši problém ak chcejú isť ďalej.Čo sa týka pláži piešočnato-kamenistá ,čo znamená že sa piesok tak ľahko neprilepí.A pre pitie stačí prejsť par krokov a už ste v plážovom bare,čo je výhoda,kedže hotel je väčší.Lehátka sú zadarmo,a vždy,vždy,vždy sa nájde miesto.Samozrejme nechýbajú ani vodne športy ktorých cenník je nižšie.A nesmiem zabudnúť na molo,ktoré tam je,na ňom sa aj večer koná diskotéka.

Beach Bar

 

Bazény – 3 a obrovské

Čo sa týka bazénov,ako môžete vidieť na obrázkov sú veľmi veľké,čo sa týka vnútorného v ktorom skoro nikoho nenájdete ,je menši,kedže nieje skoro vôbec využívaný.Čo sa týka lehátok,vždy ale vždy sa nájde nejaké miesto,hoci neskôr bez dáždnika,ale vždy.Spolu ich je 5 ale detské maličké nepočítam a ani dopadové toboganové.

Pohľad z balkona

All Inclusive –

Reštaurácie a Strava

Reštaurácie All Inclusive ponúka 3 a A la Carte – Tiež 3.Začnem raňajkami v hlavnej Myra reštaurácii(hore) v ktorej nájdete raňajky ako na obrázku nižšie ,ale vymenujem čo najviac čo si pamätám – Palacinky,Mlieko s aspoň 7 výbermi cereáliami,vajíčka,praženica,rôzne omelety… prosto je čo vybrať,ďalej prejdem na Obed – na výber máte dva reštaurácie Vnútorná(Dolná) a Vonkajšia Snack – V snack reštaurácia,začnem asi pre mňa tou najlepšou a to tou vonkajšiou,v ktorej najdete hranolky,kebab,ryžu,mäso do hamburgeru,hamburger,hot-dog,pizza,kolačiky atd. Vo vnutornej ,čo si pamätám – Polievka,šaláty rôzne druhy,prilohy,hranolky,cestoviny,zemiaky,mäso,špagety,ovocie a zelenina,kolačiky a vždy niečo iné.Samozrejme nesmiem cez deň zabudnúť na zmrzlinu ktorá je skoro cele poobedie, koláčiky v snacku,turecka placka,,gozleme“ a iné .Večera je vo hornej Myra reštaurácií – kde nájdete – polievku,šaláty,prílohy,hranolky,cestoviny,zemiaky,mäso,ovocie a zelenina,špagety a rôzne iné. a nesmiem zabudnúť na kolačiky,torty ktoré vyzerajú dobre no ale nie vždy tak chutia…

Bary A Nápoje

Čo sa týka barov ,nachádza sa ich tu 8(Na recepcií, Bazénovi,Plažovi,Bar pri Snacku,Side Bar,Disco Bar(Neni tam all inclusive),Street Bar,Carya Pub),kedže sa jedna o All Inclusive,všetko je v cene,nájdete tam : Colu,Colu Light,Sprite,Fantu,Vodu,Cappy a samozrejme veľa alkoholických a nealkoholických drinkov.A samozrejme čaj,káva,čokolada a iné.

 

Ubytovanie – Štandartne,moderne

Izby presne ako z obrázkov,moderne,krásne – klimatizácia, kúpeľná – WC,Vaňa so sprchou, sušič na vlasy,TV,chladnička s denne doplňovaním minibarom(nealkoholické nápoje,pivo,voda),trezor, balkón.Slovákov zvyknú umiestňovať do izieb s výhľadom do mestečka alebo na vedľajšiu budovu,ale za väčší úplatok ,vás hodia do lepšej.

Izby – Sea World Resort & Spa

Návštevnosť Hotela – Nemecký Hotel dá sa povedať

Tým chcem povedať že v hoteli nájdete na 80% Nemcov 10 % Nórov,Švédov, Fínov a 5% Rusov a 5% Slovákov(Aspoň podľa reči ktorú som počul),takže v tomto hoteli sa vám nemôže stať že vám niekto niečo ukradne 😉  Ale ak ste v hoteli po septembri uvidíte aj viac domácich.

Nákupne možnosti

V blízkosti sú 3 menšie ulice s obchodmi,v ktorých veľa nenájdete,pretože nieste v centre,ale dá sa tam kúpiť všetko – Textil a veci pre turistov,a aj nezaujímavé pre turistov supermarkety. Čo sa týka nákupov v hoteli – supermarket(úplne zbytočný v all inclusive hoteli,nafukovačky a iné veľmi predražené,vôbec sa tam neoplatí kupovať),zlatníctvo,obchod s kožušinami a kobercami(úplne zbytočne obchody si myslím) a jedine normálne – obchod s textilom.Takže ak budete chcieť viac nakupovať tak odporúčam isť do Side.

Obchody v hoteli

Personal a Animatori a Večerne programy

Nieje až taký veľmi milý,hoci par milých sa nájde.Recepcia trošku slabá,neochotná,ale nieje to veľký problém.Ale upratovačky to už je iná káva,izby sú čiste,ale neodporúčam zo začiatku dávať bakšiš,potom už budu robiť menej,ale nie žeby niekedy bolo neupratané.Animátori hovorili väčšinou nemecky kedže ,tam bolo dosť nemcov.Čo sa týka večerných programov,boli perfektne,keď to bola komédia,pretože tance,som nevidel.A každý tyždeň špecialna show – Kuzelnícka alebo Parrot Show(Papagaje).

Tobogany a Detsky Svet

Určite nesmiem zabudnúť na tobogany ktorých nieje veľa,ale úplne postačujú.A detsky svet,veľmi vhodný pre maličké deti…………. 😀 😀 😀

 

Satur – Najlepšia cestovka

Táto 5 dovolenka so saturom ,ma presvedčila že satur je najlepším výberom pre našu dovolenku,nikdy sme so saturom nemali problém,hoci v turecku sa objavil problém ale ten veľmi nesúvisel so saturom ale s vodičom z hotela na letisko,ktorý za svoju drzosť nedostal bakšiš,tak batožinu nevykladal.Ale inak nebol žiadny problém s CK Satur,Osobne odporučenie paní Bc. Dane Knappovej 😉

Narodeniny a Italska A la Carte

Keď som bol v tomto hoteli,bol som tam aj na moje narodeniny a bola to moja najlepšia oslava narodenín,kedže som bol v talianskej a la carte reštaurácií tak som sa prejedol,najedol a ani som nevládal tortu dojesť.

Celkove Zhrnutie – Odporúčam pre rodiny s deťmi – Okrem mora a trocha personalu všetko výborne

Keby som to porovnal s tureckom s hotelom Turan Prince Residence,kde som bol v roku 2010,tak by som tento hotel hodnotil trošku horšie,ale trošku lepšie,osobne.Hlavne v Turecku hoci nebolo toľko toboganov,ale bolo tam dosť kolotočov,ktoré v Sea World neboli,ale pláž bola určite lepšia v Turan Prince Residence,kedže bola pieskova,a tu bola kamienková.Ale hotel určite odporúčam,par nedostatkov určite nevadí a za najlepšiu narodeninovú oslavu,nezabudnem nikdy.

Poloha 4/5
Vybavenosť 5/5
Ubytovanie 5/5
Personal 3/5
Pláž  a more 4/5
All Inclusive – Bary A Strava 5/5

Galeria

 Ak sa do tohoto hotela chystáte kľudne sa opýtajte v komentároch,rád odpoviem

 

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, Android aplikáciach a hrách, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem o virtuálnej realite v mojom web magazíne o VR. Som taktiež programátorom a freelancerom. Tvorím web stránky, Android aplikácie a pracujem s WordPressom.

Sponzor

Ocenenia


Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Reklama


www.martinus.sk

Smartfony, ktoré odporúčam

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Xiaomi Mi 8 Lite

Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu

Webhosting
Websupport logo

E-shop s teniskami
Footshop logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset