Android

Prehľad aplikácií na volanie zadarmo cez wifi

Ak máte "chytrý telefón" a dostupné pripojenie k internetu, či už cez operátora či wifi, prečo toho nevyužiť a neušetriť nejakú tú korunu za volania na našom "špecifickom trhu", ktorý je značne predražený (aj keď operátori tvrdia, že vlastne nie je) .

Ak máte „chytrý telefón“ a dostupné pripojenie k internetu, či už cez operátora či wifi, prečo toho nevyužiť a neušetriť nejakú tú korunu za volania na našom „špecifickom trhu“, ktorý je značne predražený (aj keď operátori tvrdia, že vlastne nie je) .

Všetky nižšie recenzované aplikácie majú jednu spoločnú vlastnosť – sú zadarmo a zadarmo je aj ich základné používanie to je volania a písanie správ v rámci vlastnej siete + používanie ďalších protokolov, ak to aplikácia podporuje).

[viac]

Fring

fring header 600x293 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Fring je multiplatformný aplikácie pre bezplatné volanie a posielanie správ v rámci vlastnej siete. Ak si zakúpite kredit, môžete prostredníctvom aplikácie volať na pevné a mobilné siete vo svete.


fring 1 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetfring 2 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetfring 3 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Okrem Androidu aplikáciu rozbehnete aj na Symbianu a iPhonuMimo klasického volania podporuje aplikácie aj videohovory až so 4 ľuďmi zároveň.


The app was not found in the store. 🙁

LINE

line header 600x293 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Line je rovnomenná sieť a kecálek rozšírený obzvlášť v Ázii. Umožňuje bezplatné telefonovanie, posielanie správ, fotografií. Zaujímavosťou je, že tento kecálek umožňuje vytvorenie konferenčné miestnosti, v ktorej môže chatovať až 100 ľudí.

line 1 163x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetline 2 163x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetline 3 163x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Aplikáciu rozbehnete okrem na Androidu aj na iPhonu, Windows a Macu. Ďalším lákadlom aplikácie je 250 originálnych emotikon, ktoré môžete rozosielať. Tento kecálek nie je u nás nijako hojne využívaný, hodí sa skôr, ak máte známe v Ázii, kde je veľmi populárne.

LINE: Gratis-Anrufe
LINE: Gratis-Anrufe
Developer: LINE Corporation
Price: Free+

Nimbuzz Messenger

nimbuzz header 600x293 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Nimbuzz je multiplatformný kecálek, ktorý okrem bezplatného volania a posielanie správ v rámci vlastnej siete podporuje obľúbené kecálky, konkrétne Windows Live Messenger, Yahoo!, Facebook a Google TalkV minulosti aplikácie podporovala aj ICQ, AIM, jabber, myspace a ďalšie protokoly.Volanie ale aplikácia zvláda výborne.

Ak radi posielate súbory či fotografie, tak vás určite poteší, že aj tieto funkcie aplikácie zvláda. Vedľa bezplatného zasielanie správ a volanie je možné si u spoločnosti Nimbuzz prevádzkujúce zakúpiť kredit, ktorý môžete využiť pre volania do mobilných a pevných sietí po svete.

nimbuzz 1 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetnimbuzz 2 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetnimbuzz 3 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Aplikácia je vytvorená pre širokú škálu zariadení. Vedľa Androidu ju rozbehnete aj na iOS, Blackberry, Symbianu, Jave, Windows a Macu. Táto rozsiahlosť pokrytie rôznych systémov robí z Nimbuzzu zaujímavú konkurenciu napríklad pre Skype.

Nimbuzz Messenger na stiahnutie

Skype

Známy a rozšírený kecálek rovnomenného protokolu z prostredia Windows. Dočkal sa adaptácie a rozšírenie na platformy Android, iPhone, Symbian, Linux a Mac.
skype header 600x293 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Aplikácia neprináša podporu žiadnych iných protokolov, umožňuje len volanie a písanie v rámci svojho protokolu. Okrem bezplatného volania máte aj tu možnosť zakúpiť si kredit, ktorý následne môžete čerpať na volania do pevných a mobilných sietí po svete.Pre prehľad sadzieb navštívte stránku www.skype.com. Výnimkou volania podporuje aplikácie prenášanie súborov a videohovory.

skype 1 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetskype 2 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetskype 3 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Skype na stiahnutie

Viber

viber header 600x293 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Túto aplikáciu už určite poznáte aspoň keď pozeravate články z môjho blogu takže mám o ňom vlastný článok.Vıber je aplikáciou rovnomenného protokolu umožňujúci bezplatné volanie a posielanie správ v rámci vlastnej siete. A to úplne zadarmo, bez reklám a bez poplatkov. V súčasnosti je aplikácia dostupná pre Android, Blackberry, Windows Phone a iPhone.Využíva ju cez 40 miliónov užívateľov.

viber 1 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetviber 2 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetviber 3 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Zaujímavosťou je, že aplikácia spolupracuje s vašim existujúcim adresárom, v ktorom vám ukáže, ktoré ďalšie číslo tiež používa Vıber. Výnimkou volania umožňuje aplikácia odosielanie a príjem fotografií. Podľa vyjadrenia užívateľov je nevýhodou aplikácie fakt, že ak zrovna voláte v sieti Vıber a niekto vám zavolá prostredníctvom GSM, existujúce relácie sa automaticky ukončí a vy máte možnosť prijať nový hovorZatiaľ program GMS blokovať v prípade hovoru cez Vıber nevie. Ďalším nedostatkom môže byť, že ak má druhá strana telefón vypnutý, vy stále počujete zvonenie miesto nahlasovacieho tónu o nedostupnosti.

 
Viber Messenger
Viber Messenger
Price: Free+

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Sponzor

Reklama


www.martinus.sk

Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset