Pr články Zaujímavosti

Vybil sa vám mobil a súrne potrebujete volať ?

záložný zdroj 2Každý z nás pozná situáciu, kedy sa mu vybije mobil a on zrovna vtedy potrebuje súrne telefonovať, prípadne niekomu napísať správu. Dokonca možno máte so sebou nabíjačku, ale nemáte sa kde pripojiť do siete a nabiť si tak batériu. Keďže vývoj ide stále dopredu a ľudia hľadajú riešenia na takéto krízové situácie, objavili sa na trhu takzvané Power bank, alebo inak „záložné zdroje“.

[viac]

Záložný zdroj je v podstate nabíjateľná batéria, ktorú tiež nabijete pomocou nabíjačky do siete. Po nabití je ona sama pripravená stať sa nabíjačkou pre rôzne zariadenia pripojiteľné do USB konektora. Jednoducho do tohto záložného zdroja pripojíte dátový kábel k vášmu mobilu alebo smartfónu a nabíjate.

Takáto „power bank“ dokáže nabíjať váš mobil buď iba čiastočne, alebo aj niekoľko krát. Všetko závisí od jej kapacity udávanej v „mah“, teda miliampérhodinách. Čím má batéria väčšiu kapacitu, tým viac krát dokážete ňou mobil nabiť. Nevýhodou väčších záložných zdrojov je ich rozmer. Ak sú s veľkou kapacitou, je nepraktické ich nosenie so sebou v taške, kabelke či vrecku.


Pri kúpe takéhoto záložného zdroja power bank si vždy zvážte, na čo ho potrebujete. Ak ho potrebujete pre záchranné náhodné situácie, postačí vám aj ten najmenší. V prípade, že sa chystáte napríklad na letný festival na celý víkend, určite vám viac vyhovie čo najväčšia kapacita, aby ste aj niekoľko krát bezpečne váš mobil mohli dobiť.

záložný zdroj 1

Výrobcovia na trh uvádzajú powerbanky s rozličnými kapacitami, v rozličných farbách a tvarových prevedeniach. Je iba na vás, aký si vyberiete. Pri kúpe si ešte preverte dôležitú vec, a to či máte aj dátový kábel k vášmu mobilu. Niektoré nabíjačky na mobily sú zložené z dvoch častí, teda dátového kábla a nabíjačky do zásuvky. Iné sú v celku a nie je možné ich rozdeliť. V tomto prípade je potrebné si dátový kábel na mobil kúpiť samostatne.

Najhoršie čo vás môže ešte postretnúť je to, že si zabudnete nabiť powerbank a v situácií kedy ho budete najviac potrebovať bude zrovna vybitý. Preto je potrebné ho občas skontrolovať a odporúča sa ho tiež z času na čas vybiť a nabiť, aby si udržal svoju kapacitu.

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Fold sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset