Android Recenzie

Recenzia Android Jelly Bean na LG L9,LG L7,LG 4XHD

Ako som už písal LG L9,L7,LG 4XHD dostali update na Jelly Bean, číže zatiaľ najnovší Android s označením 4.1. Aktualizoval som si ho a tu je recenzia alebo skôr porovnanie JellyBean na LG L9, čo je tiež podobne LG L7,LG 4XHD.

image[viac]

Ako niektorý vraveli, LG veľmi neaktualizovali svoje zariadenia. No to už je asi minulosťou kedže sa preukázali tým že máme najnovší Android, aj keď trošku neskôr. Presnejšie LG L9 má aktualizáciu začiatkom marca a LG L7 a LG 4XHD koncom marca.


OTA Aktualizácia ale aj cez počítač

Svoj smartfón môžete aktualizovať dvoma spôsobmi buď OTA(Over The Air) číže nemusíte pripájať k počítaču aby ste si aktualizovali alebo klasicky cez počítač. Ja som využil voľbu klasicky cez počítač, kedže mi smartfón nič neukazoval. Ak chcete aktualizovať a nemáte ešte aktualizáciu cez OTA, skúste si stiahnuť oficiálny software. V ňom vyberte aktualizácia softwaru a tam je návod.

LG L9 Jelly Bean

Svižnejší a rychlejší

Vďaka takzvanemú Butter Project je smartfón rychlejši a sviznejší.Aj keď po čase trošku pomalší.

PredtymJellyBeanLGL9Widget

 

ICS                                              | Jelly Bean

Presuvanie na SD Kartu a obmedzenie notifikacií

Jedine čo ma vedelo hrozne naštvať na LG L9, bolo že nebolo možne presúvať na SD kartu aplikácie a hry. S tým som nemohol hrať hry ktoré boli graficky náročne, teda boli príliš veľké. Kedže sa veľa ľudí nato sťažovalo tak v aktualizácii je už táto možnosť,no nie na všetky aplikácie a hry. Nechýba ani známa funkciu tohto nového Androidu a to ta, ak napr. Vás nejaká hra alebo aplikácia otravuje notifikáciami, da sa to vypnúť 😉

ICS - L9JellyBeanLGL9SDCARD

ICS                                              | Jelly Bean

Qslide – viac aplikacii na jednom smartfone naraz spustených.

Možno ste si všimli funkciu MultiScreen Galaxy Note 2 Jelly Bean. Ide o to že môžete na smartfóne naraz napr. pozerať video aj surfovať na internete. Podobne na tom je Qslide, čo je lišta v ktorej máte aplikácie ako prehliadač, prehrávač videí, kalkulačka, kalendár a zápisník. Uvediem príklad,môžete pozerať video a hrať hru,môžete surfovať a hrať hru,môžete surfovať a zapisovať. Takzvanú aplikáciu ktorá je Qslide,môžete presúvať po celej obrazovke, zneviditelniť. Je to úžasne.

ICS l9JellyBeanLGL9Lista

ICS                                              | Jelly Bean

JellyBeanLGL9Slide

SMS rovno z plochy a zmeškaný hovor

Ak vám pride sms nemusíte isť do sms a pozrieť sa,môžete to robiť z plochy. Ide o užitočnú novinku.Zmeškaný hovor vám oznamy v notifikácii a máte na výber, či pošlete SMS alebo zatelefonujete.Čo je dobrá funkcia aj keď túto funkciu, som využíval doteraz cez AnyDo.

JellyBeanLGL9SMS

Zadavanie textu aj bez internetu

Už android ICS predstavoval možnosť zadávania textu hovorením, ale bol potrebný internet. V Jelly Bean ho už nepotrebujete.

Google Now – inteligencia vášho smartfónu sa zvyšila

Google now je skvelá, nová a hlavne inteligentná služba ktorá z vášho smartfónu spraví ešte inteligentnejší smartfón. Je to niečo ako siri na iOS. Zatiaľ len v angličtine. Napr. ak chcete vedieť aké počasie bude zajtra, stačí podržať tlačidlo domov spýtať sa ,,Whats the weather for tommorow ?” a máte odpoveď. Bohužiaľ túto zmenu nespustite bez anglického jazyka.
imageimage

image

Ďalšie zmeny :

-Nastavenie jasu z notifikacie
NFC a Beam 2.0
-Nova téma
-Zmena ikoniek
-Zmena fontu
-Zmena pozadia pri písaní sprav
-ScreenShot sa už robí s tlačidlo dole hlasitosť,tlačidlo vypnutia a tlačidlo domov
-Vypínanie displeja má inú animáciu
-Lepšie upravené kontakty
-Väčšie využívanie RAM(205 mb ak som dal v správcovi zastaviť všetko)
-Upravená poznámka
-Vydrž batérie sa u mňa zlepšila
-Pri fotografovaní sa daju meniť ikonky
-Problem prehrať niektore videa(aspoň mňe)

Takže oplatí sa ?

Ja si myslím že ano. Aj keď má par nevýhod,má dosť výhod !JellyBeanLGL9SETTINGS

Je tu video v ktorom tieto zmeny môžete vidieť na dvoch LG L9 jedným s androidom ICS a jedným z Jelly Beanom.Obidve sú rootnute.Odporúčam si pozrieť video 😉

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Sponzor

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset