Android Gadgety & Doplnky IT Recenzie Zaujímavosti

Hodinky U8 za pár eur s dotykovým displejom

Určíte poznáte dotykové hodinky ako Samsung Galaxy Gear, či Sony SmartWatch. Stoja od 70€ vyššie a dokážu Vás informovať iba o čase,najnovších spravách a niektoré majú v sebe aj viacero zbytočných funkcií. Ak nepotrebujete dokonalé dotykové hodinky, môžete skúsiť hodinky U8 za pár eur.


U8 Hodinky - Uvod
Mnohé Android wear, číže hodinky s Androidom, stoja toľko čo smartfón a pritom obsahujú iba pár funkcií. Je samozrejme , že na tak malom displeji, toho veľa nedocielite. U8 sú 1,5 palcové hodinky za 25€ s dotykovým displejom a k svojmu mobilu ich pripojíte cez bluetooth. Obsahujúce funkcie :

 • Upozornenie na telefonát
 • Upozornenie na vypnutie telefónu
 • Zobrazí vám kto vám práve volá
 • Môžete odpovedať a volať priamo z hodiniek
 • Stopky
 • Podporuje hands-free telefonáty
 • Kontakty
 • Prehrávanie hudby
 • Synchronizuje SMS/Históriu hovorov
 • Upozornenia na aplikácie ako Facebook,Twitter,WhatsApp a pod.
 • Funkcia vzdialeného fotenia
 • Merač výšky, merač chôdze, barometer

Hodinky za pár eur na všetko

Začnem funkciou hodiniek ako takých, na výber máte viacero predlôh. Môžete si vybrať buď analógové alebo digitálne, pri digitálnych mate aj pár predlôh s pozadím. Čas je možné nastaviť na 24 alebo 12 formátový, ale pri digitálnych chýbajú sekundy. Na úvodnej stránke po zapnutí sa vám zobrazí čas, pod tým dátum a v dolnom menu, hlasitosť a bluetooth. Párovanie cez bluetooth trvá pár sekúnd.


Hodinka vyzerá pekným dojmom,opasok na hodinky je silikónový a vnútro hodiniek je kovové. Na ľavej stráne je reproduktor a USB slot pre napájanie a napravo iba tlačítko zapnutia. Pod 1,5 palcovým displejom nájdete tri tlačítka ktoré vyzerajú ako softvérové android tlačidlá. Prvé tlačidlo zľava sa používa najmä na možnosti,stredne je nastavenie hlasitosti hodiniek a posledné už typicky tlačítko späť.

Zvládajú skoro všetko

Tieto “inteligentné hodinky” slúžia najmä na upozornenie nových aktualizácií na smartfóne, či telefonovanie. Telefonovanie prebieha bezproblémovo v exteriéri, ale aj vo vnútri budovy. Reproduktor je dosť hlasitý, a mikrofón je výborný. Takže s telefonovaním nie je problém.Pri telefonovaní môžte taktiež podržať hovor a samozrejme aj zrušiť. Čo sa týka vyzváňania pri hovore,máte iba pár predvolených zvučiek. Ďalšou vlastnosťou je upozorňovanie notifikácií zo smartfónu, najmä čo sa týka sociálnych sieti. Ak vám príde správa z facebooku hodinky sa rozsvietia a napíšu meno osoby aj časť textu.Ak kliknete tlačítko možnosti , môžete si prečítať celé upozornenie,no nemôžte odpísať. Netýka sa to iba sociálnych sieti, zobrazí vám každú aplikáciu,samozrejme aj smsky, pri ktorých je možné odpísať,ale je to veľmi problémové.

Na väčšinu týchto zobrazení a funkcií budete potrebovať aplikáciu BT notifier. Okrem typických aplikácií v hodinkách ako kalkulačka,stopky,barometer a teplomer je zaujímavá funkcia ako napr. vzdialená kamera,číže na hodinkách sa vám zobrazí fotoaparát z vášho smartfónu a vy ho môžete sledovať vzdialene a odfotiť cez tlačidlo na hodinkách. Vzdialene môžete aj počúvať hudbu  zo smartfónu na hodinkách,čo je celkom užitočná vlastnosť. Upraviť hodinky podľa seba je nemožné.Jediné čo môžete upravovať je čas,zónu,jazyk(slovenčinu ani češtinu neobsahuje),jas displeja a interval po akom čase sa ma zhasnúť. Čo sa týka batérie, postačuje na dva dni.Pri častom používaní cez deň a cez noc v režime “standby”pri jase “3” a “30 sekundovom vypnutí”.

Sú dostupne v bielej a čiernej farbe.Hodinky si môžete za cenu od 23€ z čínskeho internetové obchodu TinyDeal, kde je doprava zadarmo a prídu vám do 30 dní. Ak túžite po červených môžete si ich objednať taktiež z čínskeho internetové obchodu DealExtreme, kde stoja červene 29€.

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, VR, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem od roku 2014 o VR vo web magazíne o virtuálnej realite. Tvorím web stránky, e-shopy, riešenia na mieru, či úpravy stránok a pod. Som WordPress freelancer. Venujem sa aj tvorbe vlastných Android aplikácií. Vytvoril som aplikácie Diktáty, či aplikácie Letecké Testy.

Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Sponzor

Odber noviniek

Reklama


Ocenenia


Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu

Webhosting
Websupport logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset