PC Pr články

Antivírusové programy zdarma

Mať nechránený počítač je dneska nebezpečne. Hlavne, keď už ani nie je zariadenie, ktoré by nebolo pripojené na internet.Dobre zabezpečiť počítač si môžeme na domácich zariadeniach. A dá sa to aj zadarmo, veľké korporácie totiž ponúkajú aj free verzie svojich programov. Tu sú tri tipy.

 

[viac]

AVIRA

screen_avira


Avira má jednoduché grafické rozhranie a taktiež má svoju verziu pre Linux. Avira je vyvíjaná v Nemecku a tiež získala pár ocenení v už spomínanom teste AV Comparatives. Obsahuje vlastne štandardné nástroje, ktoré bežný užívateľ potrebuje, dobrá funkcia je Tracking Blocker, ktorý zabráni internetovým stránkam to, aby o užívateľovi zbierali rôzne údaje.

Avira je stiahnuteľná odtiaľto

avast! Free Antivirus

screen_avast

Na avaste vývojári v Prahe pracujú už od roku 1988, je často veľmi oceňovaný napríklad v AV Comparatives. Výhodou je, že ide o nielen o čistý antivír, ale aj o anti-malware v jednom. Dokáže aj updatovať software, ktorý máme v počítači a ak ste hráč, určite oceníte možnosť tichého módu. To znamená, že pri hraní vám nebudú vyskakovať rôzne okná. A ani veľmi nezaťažuje systém. Stiahnuť zdarma verziu avast! sa dá na týchto stránkach.

Avast! Free sa dá stiahnuť tu

AVG Anti-Virus Free Edition

screen_avg

V Česku ešte ostaneme, lebo odtiaľ je aj AVG antivírusový program. V podstate má podobné kvality ako predtým spomínaný avast!, akurát, že tuším nemá práve ten tichý mód. Ale má aj podarené grafické užívateľské rozhranie.

AVG Anti-Virus si stiahnite sem

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, Android aplikáciach a hrách, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem o virtuálnej realite v mojom web magazíne o VR. Som taktiež programátorom a freelancerom. Tvorím web stránky, Android aplikácie a pracujem s WordPressom.

Sponzor

Ocenenia


Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

Reklama


www.martinus.sk

Smartfony, ktoré odporúčam

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Xiaomi Mi 8 Lite

Čo odporúčam a používam

Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu

Webhosting
Websupport logo

E-shop s teniskami
Footshop logo

Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset