Zaujímavosti

Solárne Lietadlo

Experimentálne lietadlo Solar Impulse poháňané slnečnou energiou odštartovalo včera ráno na pokusný let zo Švajčiarska do Maroka. Ide o premiérové dobrodružstvo tohto druhu – Solar Impulse je prvým strojom, ktorý je schopný letieť bez paliva vo dne aj v noci. 
Unikátne lietadlo skonštruovali za sedem rokov. Trasu merajúcu zhruba 2 500 kilometrov by malo zvládnuť bez kvapky paliva.

[viac]Lietadlo je bezhlučné a hluk, ktorý je počuť, vydáva vrtuľník.Skonštruovanie lietadla trvalo sedem rokov. Protoyp lietadla firma predstavila v roku 2010. Stroj má rozpätie krídiel 63,4 metrov, teda ako lietadlo Airbus A340 a váhu rodinného auta strednej triedy (1 600 kg).

Prvá etapa letu povedie smerom na francúzske mesto Toulouse a potom preletí Pyreneje vo výške 8 500 metrov. Pristátie v Madride je naplánované na noc zo štvrtka na piatok (02:00 SEČ). Medzipristátie je nutné, aby sa pri dlhom lete mohli vystriedať piloti. Počas neho bude vykonaná aj technická kontrola pred štartom do marockého Rabatu.Lietadlo predviedli verejnosti aj minulý rok v Paríži. Pozrite si video.

 

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, Android aplikáciach a hrách, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem o virtuálnej realite v mojom web magazíne o VR. Som taktiež programátorom a freelancerom. Tvorím web stránky, Android aplikácie a pracujem s WordPressom.

Sponzor

Ocenenia


Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

ReklamaSmartfony, ktoré odporúčam

Samsung Galaxy Note 8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Samsung Galaxy S8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Xiaomi Redmi 4X
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Čo odporúčam a používam

Rádio
Najlepšie Dance Rádio
Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu
Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset