Android

Prehľad aplikácií na volanie zadarmo cez wifi

Ak máte "chytrý telefón" a dostupné pripojenie k internetu, či už cez operátora či wifi, prečo toho nevyužiť a neušetriť nejakú tú korunu za volania na našom "špecifickom trhu", ktorý je značne predražený (aj keď operátori tvrdia, že vlastne nie je) .

Ak máte „chytrý telefón“ a dostupné pripojenie k internetu, či už cez operátora či wifi, prečo toho nevyužiť a neušetriť nejakú tú korunu za volania na našom „špecifickom trhu“, ktorý je značne predražený (aj keď operátori tvrdia, že vlastne nie je) .

Všetky nižšie recenzované aplikácie majú jednu spoločnú vlastnosť – sú zadarmo a zadarmo je aj ich základné používanie to je volania a písanie správ v rámci vlastnej siete + používanie ďalších protokolov, ak to aplikácia podporuje).

[viac]

Fring

fring header 600x293 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Fring je multiplatformný aplikácie pre bezplatné volanie a posielanie správ v rámci vlastnej siete. Ak si zakúpite kredit, môžete prostredníctvom aplikácie volať na pevné a mobilné siete vo svete.

fring 1 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetfring 2 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetfring 3 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Okrem Androidu aplikáciu rozbehnete aj na Symbianu a iPhonuMimo klasického volania podporuje aplikácie aj videohovory až so 4 ľuďmi zároveň.logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

LINE

line header 600x293 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Line je rovnomenná sieť a kecálek rozšírený obzvlášť v Ázii. Umožňuje bezplatné telefonovanie, posielanie správ, fotografií. Zaujímavosťou je, že tento kecálek umožňuje vytvorenie konferenčné miestnosti, v ktorej môže chatovať až 100 ľudí.

line 1 163x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetline 2 163x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetline 3 163x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Aplikáciu rozbehnete okrem na Androidu aj na iPhonu, Windows a Macu. Ďalším lákadlom aplikácie je 250 originálnych emotikon, ktoré môžete rozosielať. Tento kecálek nie je u nás nijako hojne využívaný, hodí sa skôr, ak máte známe v Ázii, kde je veľmi populárne.

logo-app
App Name
LINE Corporation
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Nimbuzz Messenger

nimbuzz header 600x293 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Nimbuzz je multiplatformný kecálek, ktorý okrem bezplatného volania a posielanie správ v rámci vlastnej siete podporuje obľúbené kecálky, konkrétne Windows Live Messenger, Yahoo!, Facebook a Google TalkV minulosti aplikácie podporovala aj ICQ, AIM, jabber, myspace a ďalšie protokoly.Volanie ale aplikácia zvláda výborne.

Ak radi posielate súbory či fotografie, tak vás určite poteší, že aj tieto funkcie aplikácie zvláda. Vedľa bezplatného zasielanie správ a volanie je možné si u spoločnosti Nimbuzz prevádzkujúce zakúpiť kredit, ktorý môžete využiť pre volania do mobilných a pevných sietí po svete.

nimbuzz 1 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetnimbuzz 2 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetnimbuzz 3 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Aplikácia je vytvorená pre širokú škálu zariadení. Vedľa Androidu ju rozbehnete aj na iOS, Blackberry, Symbianu, Jave, Windows a Macu. Táto rozsiahlosť pokrytie rôznych systémov robí z Nimbuzzu zaujímavú konkurenciu napríklad pre Skype.

Nimbuzz Messenger na stiahnutie

logo-app
App Name
MSM Limited
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Skype

Známy a rozšírený kecálek rovnomenného protokolu z prostredia Windows. Dočkal sa adaptácie a rozšírenie na platformy Android, iPhone, Symbian, Linux a Mac.
skype header 600x293 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Aplikácia neprináša podporu žiadnych iných protokolov, umožňuje len volanie a písanie v rámci svojho protokolu. Okrem bezplatného volania máte aj tu možnosť zakúpiť si kredit, ktorý následne môžete čerpať na volania do pevných a mobilných sietí po svete.Pre prehľad sadzieb navštívte stránku www.skype.com. Výnimkou volania podporuje aplikácie prenášanie súborov a videohovory.

skype 1 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetskype 2 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetskype 3 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Skype na stiahnutie

logo-app
App Name
Skype
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Viber

viber header 600x293 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Túto aplikáciu už určite poznáte aspoň keď pozeravate články z môjho blogu takže mám o ňom vlastný článok.Vıber je aplikáciou rovnomenného protokolu umožňujúci bezplatné volanie a posielanie správ v rámci vlastnej siete. A to úplne zadarmo, bez reklám a bez poplatkov. V súčasnosti je aplikácia dostupná pre Android, Blackberry, Windows Phone a iPhone.Využíva ju cez 40 miliónov užívateľov.

viber 1 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetviber 2 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internetviber 3 173x290 Chcete volat zadarmo? Přehled nejoblíbenějších aplikací podporující volání přes internet

Zaujímavosťou je, že aplikácia spolupracuje s vašim existujúcim adresárom, v ktorom vám ukáže, ktoré ďalšie číslo tiež používa Vıber. Výnimkou volania umožňuje aplikácia odosielanie a príjem fotografií. Podľa vyjadrenia užívateľov je nevýhodou aplikácie fakt, že ak zrovna voláte v sieti Vıber a niekto vám zavolá prostredníctvom GSM, existujúce relácie sa automaticky ukončí a vy máte možnosť prijať nový hovorZatiaľ program GMS blokovať v prípade hovoru cez Vıber nevie. Ďalším nedostatkom môže byť, že ak má druhá strana telefón vypnutý, vy stále počujete zvonenie miesto nahlasovacieho tónu o nedostupnosti.

 

logo-app
App Name
Viber Media S.à r.l.
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Prehľad aplikácií na volanie zadarmo cez wifi

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, Android aplikáciach a hrách, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem o virtuálnej realite v mojom web magazíne o VR. Som taktiež programátorom a freelancerom. Tvorím web stránky, Android aplikácie a pracujem s WordPressom.

Sponzor

Ocenenia


Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

ReklamaSmartfony, ktoré odporúčam

Samsung Galaxy Note 8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Samsung Galaxy S8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Xiaomi Redmi 4X
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Čo odporúčam a používam

Rádio
Najlepšie Dance Rádio
Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu
Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset