Android Zaujímavosti

[VIDEO]Ako obijsť terminál v metre,vdaka Android smartfonu s NFC

Dnešné smartfóny a tablety disponujú veľkou škálou funkcií a pripojení. Zrejme “najmladším” pripojením je NFC(Near Field Communication), ktoré môžete využiť či už pri platbe v obchode alebo so špeciálnymi NFC tagmi, ktoré si dokážu zapamätať napríklad nejaký príkaz alebo zapnutie nejakej funkcie vášho zariadenia. NFC nájdete dnes už takmer všade – v obchodoch, v moderných firmách, na technických výstavách, či dokonca aj v metre. A práve na metro sa zamerala skupinka technických zanietencov, medzi nimi aj Corey Benninger, bezpečnostný výskumník v Intrepidus Group, ktorí na výstave v Amsterdame demonštrovali, ako využívajú NFC pre bezplatnú jazdu metrom.

[viac]

Corey Benninger so svojimi kolegami demonštroval na výstave o bezpečnosti v Amsterdame, aké jednoduché a rýchle je obídenie terminálov metra v San Franciscu a New Jersey. Za jednu noc napísali aplikáciu UltraReset, ktorá dokáže prečítať pomocou NFC kód karty, ktorú využívajú na prechod cez terminály metra a po vyčerpaní všetkých vstupov ju za pár sekúnd obnovia priamo cez ich aplikáciu v Android zariadení Google Nexus S, ktoré samozrejme disponuje pripojením NFC. Takýmto spôsobom vraj dokázali niekoľko týždňov chodiť metrom takmer zadarmo, stačilo, aby si zakúpili raz predplatenú kartu a o všetko ostatné sa postaralo NFC. Nižšie nájdete video priamo z akcie.

Aj keď je oprava takejto chyby terminálu veľmi jednoduchá, autori aplikácie a zároveň bezpečnostní technici tvrdia, že tento spôsob klamania terminálu funguje dodnes. Hoci ide o nezákonnú činnosť a v rámci právnych predpisov by mali páni za tento svoj kúsok dostať aspoň finančnú pokutu, zatiaľ sa tak nestalo. Zrejme to uhrali tak, že touto formou len upozorňujú dané spoločnosti na chybu v ich systémoch.

“Našim cieľom nie je provokácia hociktorej zo spoločností, chceme len upozorniť na problém, ktorý by potencionálne mohol ovplyvniť množstvo systémov v USA,” povedal p. Sobell, jeden z bezpečnostných technikov, ktorí stoja za týmto projektom.

zdroj : mojandroid.sk

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, Android aplikáciach a hrách, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem o virtuálnej realite v mojom web magazíne o VR. Som taktiež programátorom a freelancerom. Tvorím web stránky, Android aplikácie a pracujem s WordPressom.

Sponzor

Ocenenia


Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

ReklamaSmartfony, ktoré odporúčam

Samsung Galaxy Note 8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Samsung Galaxy S8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Xiaomi Redmi 4X
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Čo odporúčam a používam

Rádio
Najlepšie Dance Rádio
Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu
Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset