Android

LookMobile – Ovládajte váš smartfón cez web

Zabudli ste telefón doma či v práci a potrebujete mať prehľad o zmeškaných hovoroch a prijatých SMSkách? Potom je tu aplikácie Lookmobile, ktorá vám sprístupní telefón cez Internet cez webový prehliadač.

 

[viac]

Ako začať ?

Program je připravenPo stiahnutí z Android Marketu a inštaláciu (podporovaná sú zariadenia s Androidom 2.2 a vyšším) nasleduje prihlásenie. Nemusíte sa pritom vytvárať nový účet – overovanie prebieha cez Facebook, čo môže byť pre niekoho zásadný nevýhoda, znemožňujúce použitie tejto aplikácie. Následne musíte webu Lookmobileon.net povoliť prístup k Facebooku. Tým ste telefón spárovali s účtom na Lookmobile a môžete k nemu pristupovať cez web.

 

 

 

Webové rozhraní

Seznam zařízení, se kterými můžete pracovatNa počítači vo webovom prehliadači na stránke www.lookmobileon.net prevediete prihlásenie (ako inak – cez Facebook účet) a dostanete sa k zoznamu zariadení, s ktorými môžete pracovať.

 

 

Zoznam zariadení, s ktorými môžete pracovať

V hornom prúžku okrem názvu telefónu uvidíte, ako je aktuálne pripojený na Internet av akom stave je jeho batérie.

Jak je telefon připojen k Internetu a v jakém stavu je jeho baterie

Ako je telefón pripojený k Internetu av akom stave je jeho batérie.

 

 

 

 

 
Když kliknete na odkaz See more..., zobrazí se celá konverzaceHlavná časť okna je rozdelená na tri sekcie. V prvej, nazvanej príznačne SMS, môžete kontrolovať zoznam prijatých a odoslaných správ. Spôsob práce je prakticky rovnaký, ako v telefóne – SMSky sú roztriedené podľa kontaktov a keď kliknete na odkaz See more …, zobrazí sa celá konverzácia s daným človekom. Vedľa každej správy sa zobrazuje ikonka zodpovedajúce obrázku z adresára. Rýchlosť načítania zodpovedá tomu, ako je telefón pripojený na Internet – teda pri Wi-Fi konektivite je pochopiteľne rýchlejší ako cez 2G mobilné dáta.

Nespornou výhodou je prakticky okamžitá aktualizácia – teda ak na telefón príde nová správa, zobrazí sa v prehliadači, bez toho aby ste museli obnoviť stránku. Ak používate Chrome, môžete tiež využiť tzv „oznámenia na ploche,“ kedy je SMSka indikovaná oknom v pravom dolnom rohu obrazovky.

Oznámení na ploše o příchozí SMS

 

Oznámenia na ploche o prichádzajúce SMS

Priamo z webu môžete aj na SMS odpovedať, pričom odpoveď je odosielaná z telefónu (zaplatíte za ňu teda podľa tarifu svojho operátora). Vďaka tomu je možné viesť konverzáciu s ľubovoľným kontaktom, bez toho aby si druhá strana všimla, že v skutočnosti komunikujete z počítača. Škoda len, že sa správy, ktoré ste už čítali na webe, neoznačujú ako prečítané aj v telefóne.
Druhá záložka sa volá Call log a ide o zoznam uskutočnených a zmeškaných hovorov. Jednotlivé kontakty sú, okrem mena a obrázku (oboje sa pochopiteľne preberá z adresára telefónu), prezentované tiež ikonkou, podľa ktorej spoznáte, či sa jedná o prichádzajúce, odchádzajúce, či neprijaté hovory. Ďalej je uvedené telefónne číslo volaného / volajúceho a čas, kedy k udalosti došlo. Kliknutím na telefón môžete na dané číslo odoslať SMS – napríklad sa ospravedlniť, že momentálne nemôžete prijímať hovory.

Seznam uskutečněných a zmeškaných hovorůZoznam uskutočnených a zmeškaných hovorov
Ak vám niekto volá, zobrazí sa na webe Lookmobile dialóg s upozornením.

Pokud vám někdo volá, zobrazí se na webu Lookmobile dialog s upozorněním

Ak vám niekto volá, zobrazí sa na webe Lookmobile dialóg s upozornením

 
Tretia a posledná záložka Contacts obsahuje vaše kontakty, pričom synchronizované sú nielen tie, ktoré máte uložené v telefóne, ale aj z Gmailu. Po rozkliknutí More sa zobrazí všetky telefónne čísla a e-maily uložené u daného kontaktu. Po kliknutí na telefónne číslo môžete poslať SMS, bohužiaľ po kliknutí na e-mail sa nestane nič. E-mailovú adresu možno aspoň skopírovať do schránky a ďalej použiť napríklad v aplikácii pre prácu s poštou.

Záložka Contacts obsahuje vaše kontakty

Záložka Contacts obsahuje vaše kontakty

Praktické využitie

Praktické využitie aplikácie Lookmobile sme spomenuli hneď na začiatku tejto recenzie: môžete v reálnom čase reagovať na došlé SMS a hovory (napr. odoslaním SMS alebo zavolaním z iného telefónu), bez toho aby ste museli mať telefón vo svojom dosahu. Najčastejším prípadom tak bude, ak telefón niekde zabudnete. Samozrejme je nevyhnutné, aby bolo zariadenie pripojené na Internet – bez neho pochopiteľne akákoľvek komunikácia medzi webom Lookmobile a telefónom nebude fungovať.

Potenciálnym nebezpečenstvom sú najrôznejšie správcovi bežiacich procesov, preto hneď po inštalácii odporúčame pridať tento program medzi výnimky. Mínus udeľujeme za jedinú podporovanú možnosť prihlásenia cez Facebook – ak na tejto sociálnej sieti nemáte účet a mať ho nechcete, zostane pre vás Lookmobile nepoužiteľný. Výhodou je naopak jednoduchosť použitia – aj napriek absencii slovenskej lokalizácie si s touto aplikáciou takmer iste poradí aj začiatočníci.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

zdroj : svetandroida.cz

LookMobile – Ovládajte váš smartfón cez web

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, Android aplikáciach a hrách, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem o virtuálnej realite v mojom web magazíne o VR. Som taktiež programátorom a freelancerom. Tvorím web stránky, Android aplikácie a pracujem s WordPressom.

Sponzor

Ocenenia


Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

ReklamaSmartfony, ktoré odporúčam

Samsung Galaxy Note 8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Samsung Galaxy S8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Xiaomi Redmi 4X
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Čo odporúčam a používam

Rádio
Najlepšie Dance Rádio
Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu
Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset