Android Pr články

Lietajúce mobilné telefóny

zadne plasty a gumyVeda ide dopredu veľmi rýchlo, ale zatiaľ žiaden výrobca nevyrobil mobil, ktorý by bol schopný lietať. Každý deň však veľa z vás svojmu mobilu pomôžete k lietaniu svojou nepozornosťou. Pády a oškieranie vonkajších častí vášho mobilu je veľmi častá pesnička. Sú ľudia, ktorí sú priam ničitelia mobilov, no sú medzi vami aj takí, ktorí si na svoje telefóny dávajú veľký pozor.

[viac]

Ako je možné chrániť mobil pred poškodeniami pri pádoch? Najjednoduchšia a najlacnejšia cesta je opatrnosť. Ak ste už túto možnosť skúsili a nefungovalo, odporúčame zaobstarať si púzdro na mobil. Je to najzaručenejšia ochrana, ktorá už zachránila veľké množstvo dotykových plôch a displejov. V súčasnosti je na trhu veľké množstvo rôznych typov obalov, púzdier a krytov na mobily a tablety. Gumené alebo silikónové bumpery chránia poväčšine iba zadnú časť krytu a boky. Tiež sú dostupné iba gumené rámiky natiahnuté dokola telefónu. Tieto mobil do istej miery chránia, no tým že je displej voľný, je náchylný rozbiť sa pri pádoch už aj na menšie kamienky. Takéto ochranné prvky mobilov je lepšie dodatočne kombinovať aj s ochrannou fóliou pre mobily. Táto sa nalepí na povrch dotykovej plochy, čím ju chráni pred oškretím. Kvalitnejšie niekoľkovrstvové fólie sú dokonca schopné chrániť displej aj pred silnejším úderom. Silu úderu rozptýli po celej ploche a tak odolá často skutočne riadnym pádom. Pre ešte lepšiu ochranu či už pred pádmi alebo ošúchaním častí mobilu je ideálne používať púzdra, v ktorých je váš mobil zasunutý či vsadený celý. Možností je viac, no základné sú dve. Buď vysúvacie, kde pred každým hovorom mobil musíte z púzdra vytiahnuť, alebo rôzne knižkové púzdra. V týchto vie byť mobil vsadený aj počas používania, čím predídete možnosti pádu práve pri jeho vyberaní z obalu. Čím pevnejší materiál je použitý pri výrobe ochranného púzdra, tým viac odoláva nárazom, pádom, škrabancom a iným „leteckým katastrofám“.

konkis nokia lumia 1020

Púzdro na mobil nemusí byť iba kusom kože, koženky alebo gumy. Môže byť tiež pekným módnym doplnkom. Predháňanie sa v trendoch GSM sortimentu posúva hranice dizajnu a kvalitných materiálov neustále v pred. Výrobcov je z roka na rok viac, a púzdra pre mobily a tablety už do svojho portfólia zaradili aj svetoznáme dizajnérske značky, a tiež aj výrobcovia z automobilového priemyslu. Či už svetoznáme pojmy ako Guess, Kenzo, Karl Lagerfeld, alebo značky Ferrari, Lamborghini, Bugatti, Caterpillar, BMW či MINI. Trh s príslušenstvom pre mobily sa hemží značkami od výmyslu sveta, je len na vašom vkuse a sympatiách k určitej značke, akým smerom sa pri voľbe niektorého z nich vyberiete.

puzdra guess mobil24 rozne

Ideálna kombinácia púzdra a ochrannej fólie môže výborne ochrániť váš mobil či tablet, žiadne vám však negarantuje stopercentnú istotu nepoškodenia vášho mobilu. Dávajte si teda pozor a chráňte svoje mobily pred poškodením. Treba mať na zreteli, že tak ako nám ponúkajú z roka na rok viac možností a funkcionalít, tak sú aj pri kúpe drahšie a opravy čoraz menej rentabilné. Ceny náhradných dielov sú často vyššie ako je hodnota telefónov. Ak ste teda ničiteľom mobilov, tak je táto vaša neželaná záľuba stále drahšia a drahšia. 

puzdro samsung galaxy s4 zlte

Lietajúce mobilné telefóny

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, Android aplikáciach a hrách, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem o virtuálnej realite v mojom web magazíne o VR. Som taktiež programátorom a freelancerom. Tvorím web stránky, Android aplikácie a pracujem s WordPressom.

Sponzor

Ocenenia


Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

ReklamaSmartfony, ktoré odporúčam

Samsung Galaxy Note 8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Samsung Galaxy S8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Xiaomi Redmi 4X
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Čo odporúčam a používam

Rádio
Najlepšie Dance Rádio
Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu
Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset