IT Zaujímavosti

Google Glass: Okuliare, cez ktoré sa nepozrie hocikto

Na začiatok musím napísať, že mám pre vás dve správy: jednu dobrú a jednu zlú… 

 

 

[viac]

Dobrou správou pre všetkých okuliarov chtivých, Google Glass, od spoločnosti Google je, že tie by sa v komerčnom predaji mohli objaviť už na budúci rok, teda v roku 2013.

Tou druhou správou je, že Google zatiaľ nevie optimalizovať náklady na ich výrobu a ich cena by sa tak mohla vyšplhať až na neuveriteľných 1500 amerických dolárov (1205 €).

Dostupnosť pre developerov je už možná dnes, no nevyladené okuliare za takú cenu, navyše sú dostupné len v USA, si nekúpi asi nikto. Okrem naozaj veľkých nadšencov a fanúšikov IT.

Napriek vysokej cene a nedoladenej verzii siahlo po okuliaroch už niekoľko nadšencov, ktorí si ich vyskúšali priamo v akcii, či už ako fotoaparát alebo rýchly záznam videa napríklad pri športeVideo zobrazuje spojenie prostredníctvom okuliarov Google Glass s parašutistami skákajúcimi z lietadla v priamom prenose počas včerajšieho prvého dňa Google I/O 2012.

Samozrejme, do ich komerčného uvedenia pretečie ešte veľmi veľa vody v potokoch a riekach, a tak si mnohí z nás počkajú na doladenú verziu, ktorá v konečnom dôsledku, ako to už s technikou býva, nemusí byť taká nákladná na výrobu, a teda nemusí byť ani peňaženku ohrozujúca investícia pre konečných zákazníkov.

zdroj : mojandroid.sk

Google Glass: Okuliare, cez ktoré sa nepozrie hocikto

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, Android aplikáciach a hrách, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem o virtuálnej realite v mojom web magazíne o VR. Som taktiež programátorom a freelancerom. Tvorím web stránky, Android aplikácie a pracujem s WordPressom.

Sponzor

Ocenenia


Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

ReklamaSmartfony, ktoré odporúčam

Samsung Galaxy Note 8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Samsung Galaxy S8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Xiaomi Redmi 4X
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Čo odporúčam a používam

Rádio
Najlepšie Dance Rádio
Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu
Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset