Gadgety & Doplnky IT PC Recenzie

Gametrix JetSeat – Hrajte hry s vibráciami

Výbuch granátu,štart motora,výstrely,pristátie,strela do tanku – tak tieto situácie môžete poznať z pár hier. Ak chcete tieto situácie naozaj prežiť,je tu Gametrix JetSeat. Ide o vibračnú podložku, ktorá ma 6 vibračných motorov, čo vám umožni zažiť hru naplno.

Ja síce nie som nejakým „PC gamerom“, no kedže mám Saitek Pro Flight System sem tam si zalietam na Flight Simulator X a z hier si zahrám v poslednom čase iba CS: Global Offensive. No táto podložka ma neskutočne zaujala,pretože nejde iba o hranie hier s touto podložkou môžete aj pozerať filmy s vibráciami a taktiež počúvať hudbu.

Gametrix je ruská značka, ktorá vyrába pre hráčov rôzne herné príslušenstvo, no asi jedinečnými výrobkami sú vibračné herné podložky. Vyrába dve podložky : prvou je malá JetPad Mini a druhou je  KW-901 JetSeat. JetSeat je podložka ktorá ma v sebe 6 motorov.

Gametrix JetSeat

Cela podložka je kožená,čo robí sedenie pohodlnejším,ale naopak koža vyzerá skrčene sedením. Podložka je prispôsobiteľná na väčšinu stoličiek, má nastaviteľné 3 pásiky, ktorými si ju môžete nastaviť presne na vašu stoličku. Podložka sa napája cez USB port,ale potrebuje aj napájanie do elektrickej siete.

Vibrovanie môžete použivať dvoma spôsobmi :

  1. USB – Hry ktoré oficiálne podporujú vibrovanie alebo „Force Feedback“ to sú hry ako Flight Simulator X,World Of Tanks,iRacing a ďalšie hry.
  2. Podľa zvuku – Sníma zvuk a podľa toho robí vibrácie,takže si môžete zahrať každú hru,pozrieť film a počúvať hudbu s prežitkom.

Ako prvé som vyskúšal hru Flight Simulator X, ktorá ju oficiálne podporuje, no zažiť môžete iba štart motora a pristátie, ak si chcete naplno užiť let musíte si stiahnuť FS Force. Ako druhú hru som vyskúšal Counter Strike: Global Offensive, no ten tieto efekty nepodporuje. Takže som to musel prepojiť na snímanie zvuku,ale ono to reaguje na každý zvuk. Čo je pri tejto hre problém,kedže vám stále beží hudba na pozadí, ale pocit keď strieľate na tejto hre je úžasný. Treťou hrou som preveril Max Payne 2,lebo to je asi „najhrozivejšia hra“ zo všetkých, ktoré v počítači mám. Pri rozprávaní o príbehu môžete s vibráciami trošku viac prežiť a strieľanie si taktiež môžete vychutnať.

JetSeat3-2Zatiaľ som vyskúšal iba tieto hry, neskôr pár doplním. Najviac hier ktoré podporujú vibrácie sú herné simulátory, ako letecké , či pretekárske. Tu je zoznám ďalších hier ktoré podporujú „force feedback“, teda vibrácie.

Filmy môžete taktiež „precítiť“,  hlavné pri hororoch. Pri všetkých hororových efektoch to s vami poriadne zatrasie a vystraší. Pri dialógu to trocha zabzučí a keď príde nejaké buchnutie, alebo jazda na aute vo filme, prežívate to tiež. Pripomína mi to 5D kino bez 3D okuliarov.

Samozrejme nemusíte pozerať filmy alebo hry, môžete si zapnúť svoje obľúbené pesničky,či rádio a necháte sa pomasírovať.

Podložka stoji 94€ a jednoznačne ju odporúčam . Nielen pre hranie,či pozeranie filmov, alebo si môžete vychutnať hudbu s masážou. Objednať si ju môžete na Gametrix.cz. Je to oficiálny predajca Gametrix výrobkov.

Gametrix JetSeat – Hrajte hry s vibráciami

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, Android aplikáciach a hrách, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem o virtuálnej realite v mojom web magazíne o VR. Som taktiež programátorom a freelancerom. Tvorím web stránky, Android aplikácie a pracujem s WordPressom.

Sponzor

Ocenenia


Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

ReklamaSmartfony, ktoré odporúčam

Samsung Galaxy Note 8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Samsung Galaxy S8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Xiaomi Redmi 4X
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Čo odporúčam a používam

Rádio
Najlepšie Dance Rádio
Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu
Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset