Zaujímavosti

Booster Brolly : High-tech solárny dáždnik ktorý vám dobije smartfon

Vodafone vo Veľkej Británii predstavil svetu najnovšiu inováciu vo svete mobilných technológií, dáždnik Booster Brolly. Unikátny prototyp tohto zariadenia bol vytvorený v spolupráci s Dr. Kenneth Tongom z University College London (UCL). Dáždnik vznikol s jedinou myšlienkou zostať v spojení čo najdlhšie to pôjde aj počas letných festivalov a to za každého počasia.

[viac]

Dáždnik vyrobený z uhlíkových vlákien, okrem toho, že vás po otvorení chráni pred vplyvmi počasia, môže vďaka 12 flexibilným solárnym panelom dobíjať aj váš smartfón a iné zariadenia. Zachytená energia sa ukladá do vysokokapacitnej vstavanej batérie, ktorá dokáže telefón prostredníctvom klasického USB portu nabiť už za tri hodiny. Tu však funkcie tohto high-tech dáždnika nekončia. Prúd generovaný solárnymi panelmi, napája mikro anténu, ktorá funguje ako bezdrôtový zosilňovač signálu. Zosilnený signál môžu dokonca využiť aj ľudia nachádzajúci sa v blízkom okolí dáždnika.

Dr. Kenneth Tongom ukazuje flexibilné solárne panely

Booster Brolly tiež disponuje vlastným púzdrom pre telefón a LED baterkou, ktorou si môžete posvietiť v noci. Všetky dôležité elektrické obvody, ako zosilňovač, obvod nabíjania a baterka, sú umiestnené v rukoväti dáždnika. Celá konštrukcia váži 800g.

Zatiaľ nie je jasné, či sa tento dáždnik objaví aj vo voľnom predaji alebo len pre VIP zákazníkov mobilného operátora Vodafone UK. Booster Brolly má byť prakticky otestovaný už tento týždeň počas festivalu  Isle of Wight vo Veľkej Británii.

Zaujímalo by ma či niekto rozmýšľal že tento daždnik je používaný keď prší a väčšinou keď aj prší tak sa aj blíska a kedže mobil blesky pritahuje,tak budete skor obeť blesku…

O mne

Michael Šubák

Na blogu píšem už od roku 2012. Píšem o IT, Androide, Android aplikáciach a hrách, Xboxe, PC návodoch a pod. Taktiež píšem o virtuálnej realite v mojom web magazíne o VR. Som taktiež programátorom a freelancerom. Tvorím web stránky, Android aplikácie a pracujem s WordPressom.

Sponzor

Ocenenia


Moje služby

WordPress developer, Web developer, Práca s WordPress, programovanie, tvorba web stránok, preklady, úpravy

ReklamaSmartfony, ktoré odporúčam

Samsung Galaxy Note 8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Samsung Galaxy S8
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)
Xiaomi Redmi 4X
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Čo odporúčam a používam

Rádio
Najlepšie Dance Rádio
Značka a séria smartfónu
Používam a odporúčam Galaxy Note sériu
Operačný systém
Som fanúšikom OS Android
Herná konzola
Som fanúšikom hernej konzoly Xbox 360 a Xbox One
Serial
Family Guy je najlepší animovaný serial

VR Headset
Oculus Rift je pre mňa najlepší VR headset